جمهوري اسلامي ايران و قزاقستان در زمينه ساخت سيلو همكاري مي كنند
1386/08/02

جمهوري اسلامي ايران و قزاقستان براي ايجاد سيلوي مشترك همكاري خواهند كرد.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي، در ديدار مهندس محمد رضا اسكندري وزير جهاد كشاورزي با احمد جان سيميوف وزير كشاورزي قزاقستان ، طرفين نسبت به گسترش همكاري در زمينه تأمين گندم كشور هاي حوزه خليج فارس ابراز تمايل كردند.

در اين ديدار، امضاي موافقتنامه قرنطينه دامي در اجلاس مشترك آينده نيز مورد توافق وزراي دو كشور قرار گرفت.

وزير جهاد كشاورزي در اين ديدار با اشاره به خود كفايي ايران در توليد گندم و درخواست دو ميليون تن گندم از سوي كشورهاي همسايه، ايران  را به عنوان يكي از صادركنندگان مهم گندم در آينده قلمداد و تمايل خود را براي ايجاد سيلوي مشترك براي صادرات گندم بيان كرد.

مهندس اسكندري با اشاره به اعطاي حدود سالانه 10 هزار ميليارد تومان تسهيلات بانكي به كشاورزان و 2 هزار ميليارد تومان يارانه و سهميه محصولات كشاورزي در سال هاي اخير، آن را تلاش براي توسعه بخش كشاورزي ايران خواند.

وي با اشاره به توليد سالانه بيش از 100 ميليون تن انواع محصولات كشاورزي و اشتغال 26 درصد جمعيت در بخش كشاورزي و روستاها، ظرفيت هاي بخش كشاورزي ايران را روبه رشد توصيف كرد.

همچنين در اين ديدار، وزير كشاورزي قزاقستان نيز ضمن تأكيد بر دانش علمي كشورمان در بخش كشاورزي از آن به عنوان يكي از زمينه هاي مهم در همكاري هاي مشترك نام برد.

وي ، تمايل كشورش براي ايجاد يك همكاري مشترك به منظور توليد و تأمين گندم ناحيه شمال ايران را فرصتي براي صادرات مازاد گندم ايران به كشورهاي حوزه خليج فارس دانست و خواستار موفقيت اجراي مراحل مقدماتي آن شد.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
خبر عيد فطر - حجت الاسلام اکبري.doc فایل:
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal