كشاورزي با هماهنگي حلقه‌هاي توليد، پايدار و مدرن مي‌شود
1387/05/21

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي مهندس محمد موسوي مديرعامل سازمان مركزي تعاون روستايي ضمن بيان مطلب فوق اظهارداشت: كشاورزي پايدار و مدرن در سايه مديريت هماهنگ حلقه‌هاي توليد، نوآوري، نگهداري، خريد، توزيع و صادرات محصولات كشاورزي محقق خواهدشد.

وي افزود: حركت به سمت حذف موازي كاري‌ها، كاهش تعداد حلقه‌ها از طريق سپردن مسئوليت به مديريت واحد يكي از راهكارهاي مهم افزايش سرعت و دقت در تحقق اين هدف محسوب مي‌شود.

مهندس موسوي گفت: تشكل‌هاي كشاورزي به دليل برخورداري از ظرفيت قانوني و سابقه، كوتاهترين، سريعترين و پايدارترين راه براي تحقق شكل‌گيري شبكه و سيستم اعمال مديريت هماهنگ براي تحقق كشاورزي توسعه يافته و مدرن محسوب مي‌شوند، چرا كه آنها از مشاركت و حضور كشاورزان به عنوان توليدكنندگان شكل گرفته‌اند و براساس قانون مي‌توانند مديريت، مالكيت و مجري گري حلقه‌هاي فرآؤري، نگهداري، خريد، توزيع و صادرات را هم عملياتي كرده و مسئوليت كامل را در اين زمينه بر  عهده بگيرند. وي با اشاره به وجود 6500 تعاوني و 11 هزار فروشگاه در سطح شبكه‌هاي تعاون روستايي كشور گفت: با توجه به وجود اين شبكه در سطح روستاهاي كشور و در صورت حمايت و تقويت منابع انساني، اعتباري و تسهيلاتي مي‌توانند با تجديد سازماندهي و ساماندهي شبكه و نيز ايجاد زيرساخت‌هاي مناسب و موردنياز اين رسالت خطير را عملياتي كنند.

وي گفت: سازمان تعاون روستايي كه به صورت شركت دولتي اداره مي‌شود بايد در چهارچوب تحقق اهداف اصل 44 قانون اساسي با توجه به ظرفيت قانوني و به ويژه از حيث تنوع و جامعيت مسئوليت‌ها بايد با تمركز امور حاكميتي همچون سياستگذاري، هدايت، حمايت و نظارت بر توسعه كمي و كيفي تعاوني‌ها و تشكل‌هاي كشاورزي و خروج از اقدامات مديريتي، مالكيتي و اجرايي در فعاليت‌هاي اقتصادي به سمت يك سازمان دولتي تحقير ماهيت پيدا كند

 

 

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

www.pr.maj.ir

pr@maj.ir

pr@agri-jahad.ir

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal