حمایت از تولید ملی با صادرات مازاد تولید دامداران و مرغداران
1392/11/08

معاون وزير جهاد كشاورزي گفت: صدور مجوز صادرات 10 هزار رأس گوساله پروار شده در مراحل نهايي است كه به زودي ابلاغ مي‌شود.

حسن ركني در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: در حال حاضر كه دامداران نسبت به واردات گوشت قرمز و دام زنده اعتراض دارند و معتقدند توليد مازاد آن‌ها روي دستشان مانده است براساس تقاضاي تشكل‌هاي بخش خصوصي دامپروري، صدور مجوز صادرات 10 هزار گوساله پروار شده در دستور كار است و به زودي ابلاغ مي‌شود.

وي افزود: با توجه به انباشتگي گوشت قرمز و در خواست انجمن صنفي دامداران و اتحاديه مركزي دامداران اين تصميم در دستور كار قرار گرفت تا بتوانيم دامداران را در راستاي توليد اقتصادي حمايت كنيم.

مجوز واردات گوشت قرمز و دام زنده در ابتداي سال صادر شد

معاون بهبود توليدات دامي وزارت جهاد كشاورزي ادامه داد: از ابتداي سال براي واردات گوشت قرمز و دام زنده پيش‌بيني و مجوز آن صادر شد اما اميدواريم با صادرات مازاد توليد دامداران بتوانيم از آن‌ها و توليد ملي حمايت كنيم.

صادرات بيش از 40 هزار تن مرغ و تخم‌مرغ مازاد توليد

ركني اظهار كرد: از آنجاكه توليد گوشت مرغ در كشور بيش از نياز داخلي بود عليرغم امضاي تفاهم نامه واردات گوشت مرغ از كشورهاي مختلف، اعلام شد كه هيچ نيازي به واردات نيست و تفاهم نامه لغو شد.

وي گفت: از سوي ديگر در چند ماهه گذشته بيش از 30 هزار تن تخم مرغ و حدود 10 هزار تن گوشت مرغ به كشورهاي مختلف صادر شده است و به دنبال كيفي شدن توليد داخل هستيم تا بتوانيم صادرات محصولات دام و طيور خود را به كشورهاي مختلف ادامه دهيم.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
مقاله-%20مسجد[1].doc
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal