انجمن ملي توليدكنندگان نهال گواهي شده تشكيل مي‌شود
1385/12/07

معاون وزير جهادكشاورزي در امور باغباني از تشكيل انجمن توليدكنندگان نهال گواهي شده در كشور در آينده خبر داد.

حسين يوسفي در حاشيه برگزاري كارگاه آموزشي توليدكنندگان نهال كشور در موسسه تحقيقات و اصلاح نهال و بذر كشور در كرج به خبرنگار مهر گفت: اين انجمن به منظور ساماندهي توليدكنندگان نهال، گسترش استفاده از دانش روز در اين زمينه و ارتباط سيتسمي بين توليد كنندگان نهال كشور تشكيل مي شود.

وي خاطرنشان كرد: هم اكنون نبود تشكلي منسجم به منظور توسعه باغباني كشور و عدم استفاده كافي از دانش روز توسط توليدكنندگان نهال مشكلاتي در اين بخش ايجاد كرده است.

يوسفي اظهار داشت: متاسفانه بخش باغباني كشور در طول ساليان گذشته مورد توجه جدي قرار نگرفته است و به خصوص در زمينه تحقيقات باغباني كمبودهاي متعددي وجود دارد كه تشكيل يك انجمن ملي مي تواند اين بخش را متحول نمايد.

وي يادآور شد: تلاش هايي كه در زمينه گواهي دار كردن نهال در كشور صورت گرفته، ارزشمند است و زمينه رقابت در اين عرصه را فراهم مي كند و مي تواند زمينه توليد بيشتر و صادرات در اين خصوص را فراهم نمايد.

معاون وزير جهاد كشاورزي تاكيد كرد: حفظ ذخائر ژنتيكي در باغباني بسيار حائز اهميت بوده و در ساليان گذشته در اين خصوص دقت كافي صورت نگرفته است و هم اكنون بايد به گونه اي برنامه ريزي شده كه واردات اين بخش با توجه به حفظ ذخائر ژنتيكي صورت مي گيرد.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal