خاك‌ورزي حفاظتي ، جهش‌بزرگ در بخش كشاورزي
1387/10/07

معاون امور توليدات گياهي وزير جهاد كشاورزي اظهار كرد: امسال در اوج خشكسالي در يكي از پايلوت‌هاي بزرگ در شهرستان ميانه برخي از ارقام اصلاح شده تا 1600 كيلوگرم محصول دادند در صورتي كه ميانگين توليد اين منطقه در گذشته حدود 300 كيلوگرم بود.

دكتر محمدرضا جهانسوز در گفت‌وگو با (ايسنا)، با بيان اينكه حضور بيش از پيش محققان در عرصه‌هاي اجرا و برنامه‌هاي راهبردي از بزرگترين دستاوردهاي دولت نهم است، افزود: يكي از جهش‌هاي بزرگ كه اكنون در بخش كشاورزي اجرايي مي‌شود مساله خاك‌ورزي حفاظتي است كه امسال در يك پايلوت 20 هزار هكتاري در كشور اجرا شده است.

دكتر جهانسوز در ادامه با اشاره به اينكه امسال اقدامات مناسبي در بحث پنبه با هدايت بخش‌هاي تحقيقاتي انجام شده است، گفت: استفاده از نشاء و گلدان‌هاي نشايي از جمله اين اقدامات است كه اجراي اين طرح در كنار طرح ارقام زودرس پنبه توسط بخش تحقيقات مي‌تواند باعث شود كه يك ماه يا بيش از يك ماه ارقام پنبه زودرس ترشوند.

او تاكيد كرد: چنانچه اين اتفاق بيافتد ممكن است جايگاه پنبه در كشت دوم بيش از پيش باز شود كه البته سال قبل اين طرح به صورت پايلوت در بسياري از نقاط كشور اجرايي شد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal