«همايش وبلاگ‌نويسان كشاورزي و منابع طبيعي» بررسي نقش وبلاگ در توسعه نگاه تخصصي به كشاورزي
1385/08/13

دبيرخانه‌ باشگاه وبلاگ‌نويسي كشاورزي و منابع طبيعي راه‌اندازي شود     

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: نگاهي به وبلاگ‌ها

 

 

نخستين همايش وبلاگ‌نويسان كشاورزي و منابع طبيعي با هدف شناسايي، بررسي و تبيين اين رسانه در توسعه‌ و تعميم نگاه تخصصي به بخش كشاورزي و منابع طبيعي از سوي سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي برگزار شد.

 

 

دبير همايش:

 

 

اين همايش، نقطه‌ي عطفي براي معرفي و رشد وبلاگ‌هاي كشاورزي است

 

به گزارش خبرنگار سرويس نگاهي به وبلاگ‌هاي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در ابتداي اين همايش، سعيد مقيسه، دبير همايش گفت:‌ در دنياي امروز حضور چشمگير فن‌آوري‌هاي نوين به ويژه علوم رايانه و فن‌آوري اطلاعات به عنوان يكي از شاخص‌هاي غير قابل انكار در رشد و توسعه‌ي به حساب‌آمده، كه با سرعت، عرصه‌هاي مختلف سياسي، اجتماعي و اقتصادي راپيموده و هم زمان با سير تغيير و تحولات گسترده، سطوح نيازها و وابستگي آحاد و اقشار هر جامعه را نيز دستخوش اين تغيير و تحولات قرار داده است.

 

مقيسه افزود: در اين ارتباط جايگاه و نقش پورتال‌هاي اطلاع رساني و نهادهاي خبري به دليل تنوع و گستردگي و همچنين سهولت و سرعت دسترسي و انتقال اخبار و اطلاعات، از اهميت و ويژگي خاصي برخوردار مي‌باشند، كه در اين ميان وبلاگ‌نويسي در كشور ما، با وجود نوپايي و فقدان سازماندهي و انسجام، تاثيرات وسيع و شگرفي را بر نگرش جامعه‌ي مخاطبان،‌ دارد،‌ كه از نقش آن نمي‌توان غافل بود.

 

وي ادامه داد: ازاين رو سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان تهران به عنوان نهادي مدني و خود جوش با وقوف به نقش برجسته‌ي وبلاگ‌هاي تخصصي فعال در عرصه‌هاي كشاورزي و منابع طبيعي كشور برآن شد با همكاري و حضور وبلاگ نويسان نخستين همايش " وبلاگ نويسي كشاورزي و منابع طبيعي و نگاه تخصصي به بخش " را با هدف شناسايي، بررسي‌ و تبيين دقيق تر جايگاه اين رسانه در توسعه‌ي و تعميم نگاه تخصصي به بخش برگزار نمايد.

 

دبير همايش گفت: بي ترديد اين همايش با كاستي‌هاي و نارسايي همراه خواهد بود كه رفع معايب و ارتقاي كارايي و اثر بخشي آن بدون مشاركت تمامي‌ وبلاگ نويسي و حاميان آن ميسر نخواهد شد.

 

وي در بخش ديگري از اين همايش با اشاره به وجود 180 وبلاگ در بخش كشاورزي، فعال نبودن برخي از آن‌ها را ناشي از بي انگيزگي نويسندگان آن‌ها ارزيابي كرد.

 

مقيسه با تاكيد بر تاثيرگذاري وبلاگ‌هاي كشاورزي گفت: اين گونه وبلاگ‌ها بايد از سطوح بالاتر معرفي شوند، تا تاثير و فوايد آن‌ها روشن‌تر شود. اظهارنظر‌هاي افراد در وبلاگ‌هاي خود درباره‌ي مسايل كشاورزي و حمايت از نظام مهندسي در آن‌ها، به بهبود و تاثيرگذاري اين گونه وبلاگ‌ها، كمك مي‌كند. زيرا اين يك NGO براي فارغ التحصيلان رشته‌ي كشاورزي است.

 

وي با تاكيد بر فرهنگ سازي در وبلاگ‌ها، اين همايش را نقطه‌ي عطفي براي معرفي و رشد وبلاگ‌هاي كشاورزي دانست.
تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal