ظرفيت صادرات 100 هزار تن گوشت مرغ در كشور
1391/10/03

 مديركل امور طيور، زنبور عسل و كرم ابريشم گفت:‌ برنامه صادرات مرغ تا پايان سال 92 در طرح كنترل بازار كشور تصويب شد كه تا آخر سال جاري نيز 30 هزار تن صادر مي‌شود.

رضا تركاشوند در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس از تصويب طرحي در كنترل بازار كشور خبر داد كه به موجب آن برنامه صادرات مرغ تا آخر سال 92 تصويب شده و تا آخر سال جاري نيز 30 هزار تن مرغ مازاد نياز صادر خواهد شد.

مديركل امور طيور، زنبور عسل و كرم ابريشم افزود: اين طرح با پيگيري‌هاي وزارت جهاد كشاورزي در ستاد تنظيم بازار مطرح شد و در طرح كنترل بازار كشور به تصويب رسيد.

وي افزود: تصميمات اخذ شده در طرح كنترل بازار كشور همان تصميمات دولت است.

تركاشوند افزود:‌ كارگروهي براي صادرات مرغ مازاد كشور تعريف شده و اينكه چه كساني بايد صادركنند و صادركننده چه ويژگي‌هايي بايد داشته باشد،در اين كارگروه تعيين شده و دستورالعمل‌هاي مرتبط با آن نيز تدوين شده است.

تركاشوند گفت: تفاهمنامه سه جانبه وزارت جهاد كشاورزي، وزارت صنعت و اتحاديه مرغداران منعقد شده و با اولويت تأمين نياز داخل و صادرات مازاد نياز، اجراي آن به اتحاديه مرغداران محول شده است.

وي افزود: گزارش هفتگي و ماهانه نيز در مورد وضعيت توليد، ميزان صادرات، پيش‌بيني از آينده به اين كارگروه داده مي‌شود تا تصميم‌گيري‌ها به درستي پيش رود.

به گفته مديركل امور طيور، زنبور عسل و كرم ابريشم تفاهمنامه صادرات تا پايان سال92 برنامه‌‌ريزي شده است.

وي تصريح كرد: اتحاديه سراسري مرغداران مكلف است برنامه صادراتي را با اولويت تأمين نياز داخل به گونه‌اي تنظيم كند كه قيمت بازار نيز نوسان نداشته باشد حتي اگر مجبور به واردات باشد.

مديركل امور طيور، زنبور عسل و كرم ابريشم با بيان اينكه سالانه يك ميليون و 900 هزار تن توليد مرغ در كشور وجود دارد، گفت: علاوه بر تأمين نياز و ذخيره‌سازي ظرفيت صادرات 100 هزار تن گوشت مرغ در كشور وجود دارد.

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
1.doc
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal