نقش موثر زنان روستايي در توليد محصولات كشاورزي و تامين غذاي سالم
1390/11/19

مديركل دفتر امور زنان روستايي و عشايري وزارت جهاد كشاورزي گفت: هم اكنون بخش عظيمي از محصولات كشاورزي و تامين غذاي سالم در كشور توسط زنان روستايي توليد مي شود. به گزارش ايرنا، ""فروغ السادات بني هاشم"" در همايش زنان روستايي استان قزوين به نقش زنان روستايي در جامعه اشاره كرد و افزود: زنان روستايي در توليد و اقتصاد خانوار و جامعه بسيار كوشا و موثر هستند.

وي اظهار داشت: در جامعه روستايي، خانواده واحد توليدي است و بيشتر محصولات مصرفي توسط اعضاي خانواده و بويژه زنان روستايي توليد مي شود كه اين امر نشان دهنده نقش موثر زنان در اقتصاد كشور است. بني هاشم توليد محصول سالم تر بدون استفاده از سم و كود شيميايي را از سياست ها و برنامه هاي مهم وزارت جهاد كشاورزي عنوان و تصريح كرد: خوشبختانه اين فعاليت سال هاي زيادي است كه در بيشتر خانواده هاي روستايي انجام مي شود. وي اضافه كرد: وظيفه داريم كه آموزش هاي لازم را به روستاييان تبيين كرده و اطلاعات لازم را در خصوص ضررهاي ناشي از استفاده نهاده هاي بيروني را در اختيار آنها قرار دهيم. مدير كل دفتر امور زنان روستايي و عشايري وزارت جهاد كشاورزي، به نامگذاري سال جهاد اقتصادي اشاره كرد و ادامه داد: زنان روستايي نقش توليدي و كشاورزي دارند و وظيفه ما اين است كه اين نقش را بهبود بخشيده و زنان روستاها نيز ما را از نيازهاي خود مطلع كنند. بني هاشم خاطرنشان كرد: در سال جهاد اقتصادي انديشه و افكار زنان روستايي بايستي به فرهنگ مولد تبديل شده و كار و توليد جزو فرهنگ قرار بگيرد، زيرا وقتي اين فرهنگ و عناصر بنيادي به وجود آيد همه ساله سال جهاد اقتصادي خواهد بود. وي به نقش زنان در طول تاريخ و انقلاب اشاره كرد و افزود: نقش آفريني زنان در مقاطع مختلف تاريخ، سرنوشت ساز است و اهميت و جايگاه زنان در فعاليت هاي اجتماعي و سياسي را به خوبي نشان مي دهد.

وي يادآور شد: پس از پيروزي انقلاب اسلامي نيز زنان جامعه ما بويژه روستاييان باوجود مشكلات مختلف از كيان انقلاب دفاع و حماسه هاي زيادي را خلق كردند ما بايد ادامه دهنده راه آنها باشيم. در پايان اين همايش از تعدادي زنان فعال و تسهيل گر روستايي قدرداني شد.

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal