ايجاد تزلزل مديريتي در وزارت جهاد كشاورزي موجب بي ثباتي در برنامه‌هاي سال زراعي جديد مي شود
1391/08/01

استيضاح وزير جهاد كشاورزي، برنامه ستاد توسعه كشاورزي را تحت تأثير قرار مي‌دهد.

رئيس كميسيون كشاورزي، آب و منابع طبيعي مجلس شوراي اسلامي با اعلام اين مطلب به ايانا گفت: تغيير مديريتي در سطح كلان وزارت جهاد كشاورزي در اين مقطع زماني به مصلحت بخش كشاورزي نيست، زيرا در سال جاري، دولت اقدام به ايجاد ستاد توسعه كشاورزي كرده و در اين ستاد قرار است به‌صورت جدي در بخش كشاورزي ورود كند و منابعي در اختيار متقاضيان و بهره‌برداران قرار گيرد، بنابراين تغيير مديريتي مي‌تواند حركت اين ستاد را كند كند.

عباس رجايي افزود: محورهايي كه در طرح استيضاح از سوي تعدادي از نمايندگان مجلس مطرح شده، مرتبط با وظايف ساير وزارتخانه‌ها است و در حوزه اختيارات وزارت جهاد كشاورزي نيست.

وي خاطرنشان كرد: موضوع تنظيم بازار محصولات كشاورزي كه در كشور مشكلاتي را به‌وجود آورده،  نتيجه آن است كه مسئوليت‌ها در اختيار يك وزير نيست و ايجاد هماهنگي در چنين شرايطي دشوار است.

نماينده مردم اراك و كميجان در مجلس نهم به عدم توفيق صنايع تبديلي و تكميلي به‌عنوان يكي از محورهاي استيضاح اشاره كرد و ادامه داد: ناموفق بودن صنايع تبديلي و تكميلي محصولات كشاورزي به عملكرد وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط مي‌شود و حتي صنايع تبديلي كوچك نيز در عمل در حوزه اختيارات اين وزارتخانه است.

رجايي تصريح كرد: استيضاح وزير جهاد كشاورزي و ايجاد تزلزل مديريتي در اين وزارتخانه موجب مي‌شود در شرايط حساس كنوني كه در سال زراعي جديد شروع شده و لازم است بودجه‌ها و برنامه‌ها در شرايط ثبات بررسي شود، اين وزارتخانه نتواند مأموريت خود را به‌درستي انجام دهد.وي هشدار داد كه در پنج ماه باقي‌مانده از عمر دولت، هيچ مدير قوي مسئوليت وزارت جهاد كشاورزي را بر عهده نخواهد گرفت.

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
jalaseh marasem ashora.doc فایل:
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal