2 ميليون و 200 هزار تن گندم از كشاورزان خريداري شده است
1388/03/26

وزير جهاد كشاورزي اعلام كرد تاكنون 2 ميليون و 200 هزار تن گندم از كشاورزان خريداري شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهندس محمد رضا اسكندري در حاشيه نشست مطبوعاتي هفته جهاد كشاورزي در جمع خبرنگاران گفت: در سال جاري براي اولين بار سازمان تعاون روستايي بالغ بر 180 هزار تن جو از كشاورزان خريداري كرده است، ضمن اينكه هم اكنون ميزان برداشت گندم در استان خوزستان به 970 هزار تن رسيده در حالي كه سال گذشته خريد نهايي گندم در اين استان 730 هزار تن بوده است.

وزير جهاد كشاورزي عنوان كرد: ميزان خريد گندم در سال جاري نسبت به سال گذشته قابل مقايسه نيست، ضمن اينكه با توجه به وضعيت مزارع گندم در شمال غرب كشور پيش بيني مي شود ميزان خريد گندم امسال به نقطه اي برسد كه نيازي به واردات نداشته باشيم.

وي با بيان اينكه امسال 4 ميليون و 200 هزار تن جو برداشت مي شود، افزود: در محصولات صنعتي براي توليد هر توافقي كه با بخش صنعتي كشور به عمل آيد پيگيري مي شود، ضمن اينكه با توجه به اجراي اصل 44 اگر بخواهيم يك محصول صنعتي توليد نماييم بايد بخش صنعتي كشور آن محصول را جذب نمايد.

مهندس اسكندري تصريح كرد: در برنامه سالانه و برنامه پنجم هر توافقي را با صنعت داشته باشيم، آن را پيگيري مي كنيم و به ميزاني كه با اين بخش توافق شود منابع را در اختيار كشاورزان قرار داده تا محصول لازم كشت شود.

وزير جهاد كشاورزي بر قانوني يا اجباري شدن الگوي كشت در بخش كشاورزي تاكيد كرد و افزود: مزيتهاي منطقه اي و صادراتي كشور در الگوي كشت ديده شده و در اين چارچوب توليد صورت مي گيرد.

وي در خصوص افزايش قيمت سيب زميني در برخي مناطق كشور عنوان كرد: توليد اين محصول در كشور فاقد مشكل است و در حالي كه هنوز توليد كنندگان اين محصول را با قيمت 135 تومان به سازمان تعاون روستايي مي فروشند نمي توانيم بگوييم كه توليد اين محصول مشكل دارد بلكه قطعا واحدهاي توزيع دچار مشكل هستند.

مهندس اسكندري در پاسخ به اين سئوال كه اگر از سمت وزير جهاد كشاورزي كنار گذاشته شود، در اين وزارتخانه باقي مي ماند يا خير، افزود: ما سربازي در جمهوري اسلامي ايران هستيم كه هر چه فرمانده ما بگويد به آن عمل مي كنيم و آنجايي كه بايد باشيم خيلي مهم نيست.

وي افزود: در حال حاضر هيچ مشكلي براي ادامه فعاليت نداريم و تا آخر كار مي كنيم و مهم آن ديدگاهي بود كه بايد باشد و خوشبختانه آن ديدگاه در كشور هست .

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
1.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal