همكاري ايران و ايتاليا در زمينه تحقيقات كشاورزي
1392/04/04

جمهوري اسلامي ايران و ايتاليا در زمينه تحقيقات كشاورزي با يكديگر همكاري مي كنند.

به گزارش واحد مركزي خبر از رم، صادق خليليان، وزير جهاد كشاورزي جمهوري اسلامي ايران كه براي شركت در سي و هشتمين نشست دو سالانه فائو به ايتاليا سفر كرده بود از بخش هاي مختلف پارك فنآوري پادانو كه در نزديكي شهر ميلان است ديدن و با مسئولان پارك درخصوص زمينه هاي مشترك همكاري، گفتگوكرد.

در اين ديدار كه سفير كشورمان در فائو، سركنسول و كارشناس اقتصادي كشورمان در ميلان وزير جهاد كشاورزي را همراهي مي كردند علاوه بر رئيس و محققان ارشد پارك، شهردار و تعدادي از نمايندگان پارلمان ايتاليا نيز حضور داشتند.

لوئيجي فارنتسي، رئيس پارك پادانو كه يكي از قطب هاي مهم تحقيقات كشاورزي و دامپروري است و جزو 20 مركز تحقيقاتي برتر اروپا محسوب مي شود با تأكيد بر توانمندي جمهوري اسلامي ايران در بخش كشاورزي، از محققان كشورمان دعوت كرد براي كارهاي تحقيقاتي و گذراندن فرصتهاي مطالعاتي خود به اين مركز بيايند.

وزير جهاد كشاورزي ايران نيز در اين ديدار با استقبال از همكاري هاي دوجانبه علمي و فني و به كار بردن فناوري هاي جديد در زمينه كشاورزي از محققان اين پارك براي سفر به ايران و ديدار از مراكز تحقيقاتي ايران دعوت كرد كه با استقبال طرف ايتاليايي روبرو شد.

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal