سفر وزیر جهاد کشاورزی به ترکیه
1391/03/23

""صادق خليليان"" وزير جهاد كشاورزي جمهوري اسلامي ايران در راس هياتي براي گفت و گوهاي نهايي در خصوص اقلام ترجيحي محصولات كشاورزي كشورمان به تركيه و مذاكره در خصوص همكاري هاي دوكشور در زمينه جنگلداري به آنكارا سفر مي كند.

به گزارش ايرنا، خليليان و هيات همراه روز چهارشنبه وارد آنكارا مي شود و قرار است با ""جودت يلماز"" وزير توسعه و نماينده ويژه نخست وزير تركيه در تنظيم روابط اقتصادي و تجاري با جمهوري اسلامي ايران، ""ظفر چاغلايان"" وزير اقتصاد، ""ويسل اروغلو"" وزير جنگلداري و امور آب تركيه بطور جداگانه ديدار و گفت و گو كند.

در اين سفر درباره ي موضوع نهايي كردن فهرست كالاهاي كشاورزي صادراتي ايران به تركيه در چارچوب موافقتنامه برپايي نظام ترجيحات تجاري بين دو كشور بحث و تبادل و نظر خواهد شد.

مذاكرات مربوط به نهايي كردن اين موافقتنامه به تازگي در آنكارا برگزار شد. به موجب اين موافقتنامه دو طرف براي شماري از كالاهاي كشاورزي و صنعتي در صادرات به يكديگر تعرفه هاي ترجيحي اعمال خواهند كرد. قرار است نسبت تعرفه ها بطور مرحله اي در يك دوره زماني سه ساله تا 30 درصد كاهش داده شود و هدف نهايي از اين رسيدن به نقطه تجارت آزاد بين دوكشور مي باشد. در گفت و گوهاي خليليان با اروغلو نيز پيش بيني مي شود دوطرف ضمن بررسي فرايند همكاريهاي ايران و تركيه در زمينه جنگلداري و امور آب، در خصوص تبادل اطلاعات و تجربيات در اين زمينه تصميماتي اتخاذ كنند.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal