طرح بانك اطلاعات جامع كشاورزي به‌صورت آزمايشي در استان سمنان اجرا مي‌شود
1387/02/22

 

طرح بانك اطلاعات جامع كشاورزي براي شناسنامه‌دار كردن واحدهاي توليدي به صورت پايلوت در استان سمنان اجرا مي‌شود.

معاون توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي در جلسه كميته فني توليدات گياهي استان سمنان گفت: انتخاب استان سمنان فرصت خوبي است تا توانمندي‌هاي استان شناسايي و بر اساس آن برنامه‌ريزي شود.

دكتر"محمدرضا جهانسوز" اجراي اين طرح را با هدف شناخت توانمندي هر منطقه و بررسي وضعيت موجود براي رسيدن به وضعيت مطلوب دانست و گفت: در طرح بانك اطلاعات جامع كشاورزي بايد محاسبه دقيقي از ميزان زمين، منابع، توليد و نيز پايداري توليد صورت گيرد.

جهانسوز افزود: اطلاع دقيق از ميزان اراضي در سطح منطقه‌اي،استاني و ملي دستيابي سريع به اطلاعات كشاورزي درسطح منطقه، استان و ملي، تخصيص منابع و امكانات بر اساس يك نظام عدالت محور، مديريت بهينه توليد، صادرات و واردات در بخش كشاورزي، آگاهي از وضعيت مالكيت‌ها در روستاها،ايجاد اشتغال و دانش فني در زمينه‌هاي كشاورزي از فوايد اين طرح است.

وي جلوگيري از فعاليتهاي موازي توسط سازمان‌ها ازطريق تلفيق اطلاعات به دست آمده با ساير اطلاعات دستگاه‌ها و كمك به ايجاد سامانه جامعه پايگاه اطلاعات ملي از ديگر نتايج طرح بانك اطلاعات جامع كشاورزي است.

معاون توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي همچنين با اشاره به مساله خشكسالي و استفاده از آب گفت: مديريت در مصرف آب بخش كشاورزي بايد به سمتي برود كه مصرف آب كاهش يافته و در عين حال به درآمد زارعان لطمه نخورد، توليدات كاهش نيابد و يك ارتبط منطقي بين برداشت آب و توليد در استان و كشور ايجاد شود.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal