کمیته ویژه برای تقویت بورس کالای کشاورزی تشکیل می شود
1386/12/11

معاون برنامه ريزي و اقتصادي وزارت جهاد كشاورزي از تشكيل كميته اي ويژه با حضور نمايندگان بورس كالا و معاونتهاي اجرايي وزارت جهاد كشاورزي براي تقويت بازار بورس كالاي كشاورزي خبر داد.

دكترصادق خليليان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: درشرايط كنوني نمايندگاني ازبورس كالا، تشكلهاي مختلف و معاونتهاي اجرايي وزارت جهاد كشاورزي در حال بررسي راههاي تقويت بورس كالاي كشاورزي هستند و در اين رابطه جلساتي هم برگزار شده است.

معاون برنامه ريزي و اقتصادي وزارت جهاد كشاورزي مشكل موجود در بورس كالاي كشاورزي را نحوه شكل گيري آن دانست و افزود: درابتدا اين بورس به دليل عدم بررسي هاي همه جانبه به صورت لوكس راه اندازي شد؛ اما كشاورزان نمي توانستند به سهولت وارد آن شوند.

وي تصريح كرد: بورس كالاي كشاورزي به محلي براي حضور واردكنندگان مبدل شده بود؛ به طوري كه همزمان با فرارسيدن زمان ورود توليدات كشاورزي داخلي به بازار، اقلام وارداتي توسط آنان روانه بازار مي شد و در نهايت با شكسته شدن قيمتها در بازار بورس معامله مي شد.

دكترخليليان اظهارداشت: انجام معاملات كالاهاي كشاورزي با اعلام قيمت پائين در تابلوي بورس كالا به دليل انجام واردات منجر به متضررشدن كشاورزان مي شد؛ لذا واردكنندگان با انحصاري كردن بازاررساني محصولات كشاورزي مشكلاتي را براي توليدكنندگان داخلي در بورس ايجاد كردند.

به گفته وي، سازماندهي بازار محصولات كشاورزي و شكستن انحصارات، به تقويت بازار بورس كالاي كشاورزي منتهي مي شود.

معاون برنامه ريزي و اقتصادي وزارت جهاد كشاورزي در پايان اجراي اصل 44 قانون اساسي را در حل بسياري از مشكلات مربوط به بازاررساني محصولات كشاورزي و حذف انحصار در بازار موثر دانست.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal