13 فروردین فرصتی برای آشتی با طبیعت
1388/01/11

سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور در اطلاعيه اي خواستار رعايت اخلاق طبيعت گردي و احترام به طبيعت از سوي هموطنان و مسافران نوروزي در روز 13 فروردين شد.

به گزارش خبرگزاري مهر، سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور در اين اطلاعيه با يادآوري اينكه روز 13 فروردين فرصت مغتنمي براي آشتي با طبيعت است نه تخريب آن، خواستار سرلوحه قرار دادن شعارجهاني "طبيعت را ترك كنيم به گونه اي كه انگار در آن پا نگذاشته ايم" شد.

اين سازمان در ادامه آورده است: متاسفانه همه ساله شاهد تخريب و آلودگي طبيعت (اعم از جنگل ها، مراتع و دشتها و ...) در روز 13 فروردين هستيم. شكستن سرشاخه هاي درختان و كندن بوته هاي مرتعي آن هم در آستانه رويش مجددشان، ريختن زباله و در نهايت خاموش نكردن كامل آتش از موارد عدم رعايت اخلاق طبيعت گردي است به نحوي كه در سال گذشته به علت عدم رعايت موارد ايمني از قبيل روشن كردن آتش و بي توجهي به خاموش كردن كامل آن افزون بر 100 هكتار ازجنگل هاي كشور طعمه حريق شده است.

سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري كشور در ادامه اين اطلاعيه ضمن پاسداشت روز طبيعت خواستار مشاركت مسئولانه كليه هموطنان در حفظ و حراست از عرصه هاي طبيعي شد.

سيزده نوروز "روز طبيعت" نام گرفته است و ايرانيان مطابق سنت ديرين در اين روز به دامان پر مهر طبيعت رفته و اوقات خوش سال نو را در آغوش سبزه هاي تازه رسته سپري مي كنند.

تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal