نوسازی 22 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان رامشیر تا 2 سال آینده
1392/01/20

22هزار هكتار از اراضي شهرستان رامشير در قالب طرح احياي 550 هزار هكتاري دشت هاي خوزستان و ايلام ويژه سفر مقام معظم رهبري نوسازي ، تجهيز و زهكشي مي شود.به گزارش واحد مركزي خبر،مديرعامل موسسه جهاد نصر گفت:طرح نوسازي و تجهيز اراضي رامشير در 2 طرف رودخانه جراحي با مشاركت جهاد نصر استان هاي آذربايجان شرقي ، فارس و كرمانشاه در چند جبهه كاري در دست اجراست.

گلابكش افزود : اين طرح از خرداد سال 91 آغاز شد و پيش بيني مي شود تا 2 سال آينده با تخصيص اعتبار موردنظر طرح، 22هزار هكتار از مجموع 26هزار هكتار از اراضي كشاورزي كل اين منطقه نوسازي و در اختيار كشاورزان قرار گيرد.

وي هدف از اجراي اين طرح را افزايش توليد محصولات كشاورزي و دامي منطقه ، بهبود كيفي خاك ، ايجاد اشتغال و جلوگيري از مهاجرت روستاييان به شهرها اعلام كرد.

گلابكش گفت : در قالب طرح احياي اراضي شهرستان رامشير ، عمليات زهكشي و آبياري مزارع با كانالت هاي پيش ساخته به صورت همزمان انجام مي شود ضمن آنكه طرح يكپارچه سازي اراضي كشاورزي در دستور كار قرار گرفته است.

مديرعامل موسسه جهاد نصر به طرح عظيم احياي 550 هزار هكتار دشت هاي خوزستان و ايلام مشهور به سفر مقام معظم رهبري اشاره كرد و گفت: در قالب اين طرح 500هزار هكتار از اراضي خوزستان و 50 هزار هكتار از دشت هاي جنوبي ايلام نوسازي و تجهيز خواهد شد.

تاكنون حدود 60هزار هكتار از مجموع 550 هزار هكتار كل اين طرح در مناطق مختلف خوزستان به بهره برداري رسيده است و تا پايان تير امسال نيز عمليات نوسازي 48هزار هكتار ديگر به اتمام خواهد رسيد.با اجراي كامل اين طرح تا پنج سال آينده 9ميليون و 500 تن به توليدات كشاورزي خوزستان و ايلام افزوده مي شود .

طرح ملي نوسازي و تجهيز 550 هزار هكتار از اراضي خوزستان و ايلام كه متولي آن موسسه جهاد نصر وابسته به وزارت جهادكشاورزي است از سال 1389 شروع شد و هم اكنون عمليات نوسازي اراضي در 200هزار هكتار در دست اجراست.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal