وزیر جهاد کشاورزی: فعالیت‌های نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی کشاورزی نیازمند دانش هسته‌ای است
1385/10/25

  

خبرگزاري كشاورزي ايران - گروه كشاورزي :

مهندس محمدرضا اسكندري، وزير جهاد كشاورزي در ديدار با ارنست اكويوردبرا، وزير غذا و كشاورزي كشور غنا درباره مهم‌ترين زيمنه‌هاي همكاري در بخش كشاورزي بين دو كشور بحث و گفت‌وگو كرد.    

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي، مهندس اسكندري در اين ديدار با اشاره به اين‌كه استكبار جهاني خواستار وابستگي كشورها در تمامي زمينه‌ها به‌ويژه كشاورزي است، گفت:‌استفاده از فن‌آوري دانش هسته‌اي نياز امروز پيشرفت براي توسعه بخش كشاورزي است.

وي افزود: نقش دانش هسته‌اي در توسعه فعاليت‌هاي نانوتكنولوژي و بيوتكنولوژي بسيار مهم است.

مهندس اسكندري با اشاره به سياست دولت برا ي توسعه همكاري با كشورهاي افريقايي گفت: جمهوري اسلامي ايران و غنا داراي روابط سياسي خوبي هستند كه ساير همكاري‌هاي اقتصادي و كشاورزي بايد به موازات آن توسعه يابد.

مهندس اسكندري اظهار داشت: دو كشور زمينه‌هاي همكاري زيادي در بخش‌هاي كشاورزي دارند كه بايد شناسايي و به انتقال تجارب بيانجامد.

وزير جهاد كشاورزي حركت كشاورزي ايران را به سوي پيشرفت عنوان كرد و گفت: با برنامه‌ريزي صورت گرفته توليدات محصولات زراعي به 70 ميليون تن و محصولات باغي به 15 ميليون تن رسيده است و در اين راستا صادركننده اول خرما هستيم.

مهندس اسكندري تصريح كرد: در حال حاضر 95 درصد زعفران و 75 درصد پسته دنيا از طريق ايران تامين مي‌شود.

همچنين در اين ديدار وزير غذا و كشاروزي غنا با اظهار خرسندي از دستاوردهاي كشاورزي ايران گفت: يكي از سياست‌هاي مهم كشور غنا رسيدن به كشاورزي صنعتي است كه در اين خواستار تجارب ايران در اين زمينه هستيم./


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal