موسسه رازی 90 هزار آمپول ضد مار و عقرب زدگی سالانه تولید می کند
1390/09/02

 رييس موسسه تحقيقات واكسن و سرم سازي رازي گفت: اين موسسه در حال حاضر ظرفيت توليد 30 هزار آمپول ضد مار گزيدگي و 60 هزار آمپول ضد عقرب زدگي در سال را دارد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، "" هادي فاميل قدكچي "" در نشست خبري كنگره منطقه اي جانوران سمي افزود: اين مركز در امر سرم درماني مار و عقرب زدگي 50 سال سابقه فعاليت دارد كه حجم بالايي از فراورده هاي خود را به وزارت بهداشت تحويل مي دهد. وي با اشاره به وجود خطر بالاي گزش جانوران سمي در استان خوزستان اظهار داشت: سايتي در خوزستان به صورت پايلوت فعال شده و آمادگي دارد تا با 20 هزار آمپول مار و عرب زدگي فعاليت خود را آغاز كند. فاميل قدكچي افزود: در منطقه كردان كرج نيز يك مجموعه تحت تصفيه سرم در حال بازسازي است كه با بهره برداري از اين مجموعه ها 50 درصد به ظرفيت توليد اضافه مي شود. وي همچنين گفت: بررسي هاي انجام شده نشان مي دهد كه كشورهاي منطقه نيازمند سرم هاي درماني مار و عقرب زدگي هستند و به همين دليل قصد داريم با بالا بردن كيفيت ، اين محصولات را به منطقه صادر و نياز آنان را نيز برطرف كنيم.

رييس بخش جانوران سمي و تهيه پادزهر موسسه تحقيقات واكسن و سرم سازي رازي نيز در اين كنگره گفت: ايران از نظر آمار گزش جانوارن سمي دومين كشور در دنيا است و همين امر برداشتن گام هاي موثرتري را در اين زمينه ضروري مي سازد. "" عليرضا زارع "" افزود: پژوهشگران ايراني و كشورهاي منطقه در مجموع 145 مقاله به دبيرخانه اين كنگره ارسال كردند كه 30 مقاله آن بصورت سخنراني و بقيه در قالب پوستر ارائه شد. وي گفت: اين مقاله ها به چهار گروه پزشكي،سم شناسي،علوم مرتبط و جانوران سمي تقسيم شده اند. زارع يادآور شد: در اين كنگره سه روزه 12 سخنران با تجربه و متخصص ايراني و بين المللي آخرين دستاوردها علمي روز را در زمينه جانواران سمي ارايه مي دهند.

تعداد مشاهده خبر148 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal