90 درصد داروهای مورد نیاز دام، طیور و آبزیان در کشور تولید می شود
1393/02/15

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: 90 درصد داروهای مورد نیاز دام، طیور و آبزیان در داخل تولید می شود و ایران در این عرصه در بین کشورهای منطقه از موقعیت ویژه برخوردار است.به گزارش ایرنا،مهدی خلج در حاشیه آیین معارفه مدیرکل دامپزشکی استان سمنان افزود: علاوه بر این 60 تا 70 درصد واکسن های مورد نیاز دام و قریب 40 تا 50 درصد واکسن های مورد نیاز طیور در ایران تولید می شود.

وی درمورد برنامه های این سازمان برای کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام گفت: برای کنترل بیماری های عفونی در انسان نیاز است که عوامل بیماری زا در دام ها کنترل شود.

وی ادامه داد: به ادارات دامپزشکی استان ها ابلاغ شده تا با تمام توان بخش دولتی و استفاده و خرید خدمات از بخش غیردولتی ، علیه بیماری بروسلوز دام مبارزه شود.

خلج، کنترل و مبارزه با انگل های خارجی را از دیگر برنامه های این سازمان برشمرد و افزود: کنترل انگل های خارجی در صدر برنامه های دامپزشکی قرار دارد و در این رابطه نظارت بر کشتارگاه های دام نیز در برنامه است.

وی با تاکید بر لزوم مبارزه جدی با عوامل بیماری زا در انسان، به طرح دولت برای ارتقای سلامت و توسعه مفاهیم آن اشاره کرد و گفت: در این عرصه برای کنترل بیماری ها، سازمان دامپزشکی نیز نقش مهمی دارد و این سازمان برای کنترل بیماری ها، نقش نظارتی را از مزرعه تا عرضه محصولات و فرآورده های دامی باید ایفا کند.

رییس سازمان دامپزشکی گفت: در کشور 80 کشتارگاه صنعتی فعال است و 350 کشتارگاه غیرصنعتی بازسازی شده نیز فعالیت می کند که با تشویق بخش خصوصی به ایجاد کشتارگاه های صنعتی در نقاط مورد نیاز، بتدریج کشتارگاه های سنتی و غیرصنعتی از مدار خارج می شود.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal