بارش برف 800 ميليارد ريال به كشاورزي استان گيلان خسارت وارد كرد
1392/11/26

وزير جهاد كشاورزي گفت: بر اثر بارش برف حدود 800 ميليارد ريال به كشاورزي استان گيلان خسارت مستقيم وارد شده است.

مهندس محمود حجتي در حاشيه سفر خود به گيلان پس از بازديد از مناطق برف زده در شهرستان بندرانزلي در گفتگو با ايسنا ، در خصوص آسيب هاي وارد شده به بخش كشاورزي استان در پي بارش برف اظهار كرد: متاسفانه به بسياري از باغات مركبات و چاي استان آسيب جدي وارد شده است.

وي با اشاره به اينكه ميزان بارش برف در منطقه بندرانزلي و حومه از شدت بيشتري برخوردار بوده است، گفت: در حاشيه تالاب بندرانزلي حدود 2 متر برف باريده است.

حجتي افزود: تعدادي از مرغداري ها و دامپروري هاي اطراف بندرانزلي آسيب جدي ديده اند و تلفات سنگيني به آنها وارد شده است.

وي ادامه داد: با توجه به ارزيابي هاي انجام شده در استان گيلان 800 ميليارد ريال خسارت مستقيم وارد شده است.

وزير جهاد كشاورزي با بيان اينكه بررسي وضعيت آسيب ها وارد شده در دستور كار دولت قرار گرفته گفت: منابع مورد نظر در اختيار استانداري و ستاد حوادث غير مترقبه قرار داده مي شود و بخشي به صورت بلاعوض و بخشي ديگر به صورت تسهيلات ارزان قيمت در اختيار آسيب ديدگان قرار داده مي شود تا هر چه زودتر با كمك مسئولين اين مشكلات حل مي‌شود.

يادآور مي شود وزير جهاد كشاورزي و هيات همراه در سفر به استان گيلان از باغات و انبار مركبات آسيب ديده منطقه ميانده و مجتمع گل و گياه كميته امداد چابكسر،باغ مركبات در منطقه شيخ زاهد محل و دوكل سر چابكسر، ايستگاه پرورش ماهيان خاوياري روستاي دافچاه شهرستان رشت ، مرغداري گوشتي 50 هزار قطعه اي به پرور روستاي خميران آبكنار انزلي، مرغداري مادر 17 هزار قطعه اي روستاي تربه بر آبكنار انزلي و  مرغ مادر 35 هزار قطعه اي روستاي سنگجوب شهرستان صومعه سرا بازديد كردند.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
جلسه.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal