بیش از 60 هزار برنامه در ایام دهه فجر در مناطق روستایی و عشایری اجرا می‌شود
1392/11/08

مسوول كميته روستايي و عشايري ستاد دهه فجر انقلاب اسلامي اعلام كرد: در سي و پنجمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي بيش از 60 هزار برنامه در زمينه‌هاي مختلف فرهنگي، آموزشي و هنري توسط كميته روستايي و عشايري ستاد دهه فجر در مناطق روستايي و عشايري كشور اجرا مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي، مهندس علي اصغر هدايت‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ما، از اجراي اين برنامه‌ها توسط 30 هزار ستاد روستايي و عشايري در سطح كشور خبر داد و گفت: امسال حدود 90 هزار نفر از خود مردم اعم از فرهنگيان، روحانيون، شوراهاي محل، مسوولان دهداري‌ها و خانه‌هاي هميار در مناطق روستايي و عشايري مسووليت ستادهاي روستايي و عشايري را بر عهده دارند.

وي با اشاره به تعدد و تنوع برنامه‌هاي امسال نسبت به سنوات گذشته، خاطرنشان ساخت: در سال جاري، دستگاه‌هاي عضو در كميته روستايي و عشايري برنامه‌هاي مستقلي را در زمينه‌هاي مختلف در مناطق روستايي و عشايري برگزار مي‌كنند.

اين مسوول، با بيان اين كه كل جمعيت روستايي و عشايري زير پوشش برنامه‌هاي اين كميته هستند، اظهار داشت: مسووليت هدايت و سياستگذاري اجراي برنامه‌ها بر عهده ما است و كميته روستايي و عشايري مستقر در استان‌ها و شهرستان‌ها و ستادهاي روستايي و عشايري، عهده‌دار مسووليت اجراي جشن‌هاي انقلاب در مناطق روستايي و عشايري است.

            مسوول كميته روستايي و عشايري ستاد دهه فجر، از افتتاح بيش از 4 هزار پروژه عمراني، اجتماعي، اقتصادي در مناطق روستايي و عشايري كشور در ايام دهه فجر امسال خبر داد و افزود: اين پروژه‌ها همزمان با اجراي جشن‌هاي انقلاب در مناطق روستايي و عشايري افتتاح خواهد شد.

وي، از اجراي برنامه‌هايي همچون نواختن زنگ انقلاب در مدارس روستايي و عشايري همزمان در سطح كشور در روز 12 بهمن، برگزاري مهماني لاله‌ها در 17 بهمن، برگزاري مسابقات قرآني با حضور 150 نفر در مشهد مقدس در روزهاي 16 و 17 بهمن و راهپيمايي 22 بهمن در 4 هزار نقطه از مناطق روستايي و عشايري كشور نام برد.

هدايت‌نژاد، جشن‌هاي انقلاب را جشن‌هاي مردمي برشمرد و تصريح كرد: اجراي جشن‌هاي انقلاب در مناطق روستايي و عشايري نشانگر توجه به اين قشر زحمتكش است كه مي‌تواند نشاط مجددي در بين روستاييان و عشاير كشور فراهم آورد.

وي، يادآوري خاطرات روزهاي اول انقلاب را از تاثيرات اين جشن‌ها عنوان كرد و گفت: از آنجايي كه انقلاب اسلامي حاصل ايثارگري‌هاي مردم است، بنابراين مردم انتظار دارند كه خاطرات به ياد ماندني آن دوباره احيا شود.

مدير كل دفتر نمايندگي ولي فقيه وزارت جهاد كشاورزي و مسوول كميته، با بيان اين كه بيشتر برنامه‌ها و جشن‌هاي انقلاب توسط جوانان اجرا مي‌شود، خاطرنشان ساخت: جوانان در ايام دهه فجر بدون توجه به جريان‌هاي سياسي، با وحدت رويه براي انقلاب تلاش مي‌كنند و مسوولان نيز بايد از اين فرصت براي وحدت هر چه بيشتر مردم استفاده كنند.

تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal