ایجاد بیش از1000 واحد اعتباری در تشکل های کشاورزی
1388/03/26

مديرعامل سازمان تعاون روستايي كشور از ايجاد بيش از يك هزار واحد اعتباري در تشكلهاي كشاورزي در كشور خبر داد. "سيدمحمد موسوي" گفت: توليدكنندگان و كشاورزان در اين تشكلها بيش از 500 ميليارد ريال سپرده ايجادكرده اند. وي گفت: اين رقم تا پايان برنامه پنجم به دو هزار ميليارد ريال افزايش مي يابد.

وي يكپارچه سازي تشكل ها، هدفمند سازي و توانمندسازي آنها و نيز ارتقاي سطح اين تشكلها را از برنامه هاي محوري سازمان تعاون روستايي برشمرد و گفت: بحث تشكلها و آموزش بايد به طور جد مد نظر باشد.

موسوي امنيت غذايي را محور راهبردي تحقق استقلال كشور دانست و افزود: تحقق اين امر در توجه به كشاورزي پيشرفته و مدرن است و در كشاورزي مدرن بايد كل زنجيره بخش تعريف و مسايل آن مد نظر قرار گيرد. وي با اشاره به اينكه 80 درصد واحدهاي بهره برداري زير 10 هكتار است و 80 درصد كشاورزان نيز بالاي 40 سال سن دارند گفت: در اين زمينه بايد بحث تشكلها و آموزش به صورت جدي مورد توجه باشد. مديرعامل سازمان تعاون روستايي به بحث خريد تضميني محصولات كشاورزي اشاره و با بيان اينكه اين سازمان به طور جد در اين عرصه وارد شده است گفت: از كل توليدات 100 ميليون تني بخش كشاورزي در حال حاضر تنها حدود دو ميليون و 500 هزار تن آن خريداري مي شود.

وي گفت: در پايان برنامه پنجم بايد 25 درصد از محصولات كشاورزي خريداري شود.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal