معاون برنامه‌ريزي و اقتصادي وزارت جهادكشاورزي: پنج تريليون ريال از بدهي دولت به بانك كشاورزي پرداخت مي‌شود
1386/02/15

تهران ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪

داخلي. اقتصادي. كشاورزي.

معاون برنامه‌ريزي و اقتصادي وزارت جهادكشاورزي از پرداخت پنج تريليون ريال از بدهي دولت به بانك كشاورزي در سال جاري ، خبر داد.

دكتر " صادق خليليان" روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا بيان اين مطلب افزود: در قانون بودجه سال ‪۸۶مصوب شده است كه پنج تريليون ريال از محل بازپرداخت اقساط حساب ذخيره ارزي بابت بدهي دولت به بانك كشاورزي پرداخت و به موجودي سرمايه اين بانك افزوده شود.

به گفته وي، امسال همچنين بودجه صندوق بيمه محصولات كشاورزي با ‪۲برابر افزايش نسبت به سال گذشته به ‪۲تريليون ريال رسيده است.

وي با اشاره به بدهي حدود چهار تريليون و ‪۵۰۰ميليارد ريالي دولت به صندوق بيمه محصولات كشاورزي، ابراز اميدواري كرد: بخشي از اين بدهي نيز در سال جاري پرداخت و در اختيار صندوق يادشده قرار گيرد.

معاون برنامه ريزي و اقتصادي وزارت جهادكشاورزي در ادامه برآورد نرخ رشد بخش كشاورزي را در سال گذشته حدود هفت درصد اعلام كرد و افزود: براساس گزارش بانك مركزي جمهوري اسلامي ، نرخ رشد بخش كشاورزي در ‪۹ماهه نخست سال گذشته ‪۶/۹درصد بوده است.

وي سپس متوسط نرخ رشد بخش كشاورزي را در طول سالهاي برنامه چهارم توسعه كشور( ‪۶/۵ ، (۱۳۸۴-۸۸درصد پيش بيني كرد و گفت:ازنظر اهداف برنامه يادشده ، نرخ رشد بخش كشاورزي در ‪۲سال نخست اجراي اين برنامه محقق شده است.

اين مقام مسئول نرخ رشد بخش كشاورزي را در سال ‪۸۴حدود ‪۷/۱درصد اعلام كرد.

خليليان همچنين برآورد اوليه صورت گرفته از نرخ رشد اقتصادي كشور را در سال گذشته ‪۵/۸درصد عنوان كرد وافزود: اين ميزان در سال ‪۸۴حدود ‪۵/۴درصد اعلام شده بود.

وي سپس از توليد ‪۷۲ميليون تن محصول زراعي در سال گذشته خبر داد و گفت:

اين ميزان در مقايسه با سال پيش از آن سه ميليون تن افزايش نشان داد.

به گفته معاون وزارت جهادكشاورزي ، پارسال ميزان توليد محصولات باغباني كشور نيز از ‪۱۴/۹ميليون تن به ‪۱۵/۸ميليون تن، محصولات دامي از ‪۱۰ميليون تن به ‪۱۰/۷ميليون تن و فرآورده‌هاي شيلاتي از ‪۵۲۲هزار تن به ‪۶۰۰هزار تن افزايش يافت .

وي در پايان همچنين با اشاره به توسعه ‪۱۰۰هزار هكتاري باغات در سال گذشته، اظهار داشت: گامهاي خوبي در اين خصوص برداشته شده وپتانسيل مناسبي در اين زمينه وجود دارد.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal