يوسفي : حمايت و هدايت تشكلها، ضامن خصوصي‌سازي در بخش كشاورزي است
1385/10/27


تهران، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪

 داخلي. اقتصادي. كشاورزي.

معاون امور باغباني وزارت جهادكشاورزي، حمايت ، توسعه و هدايت تشكلها را ضامن خصوصي‌سازي در بخش كشاورزي دانست.

"حسين يوسفي" روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: باتوجه به عزم جدي دولت در واگذاري فعاليتهاي تصديگري به بخش خصوصي در راستاي اجراي ابلاغيه مقام معظم رهبري در ارتباط با بند "ج "اصل ‪۴۴قانون اساسي ، بسياري از فعاليتهاي بخش كشاورزي قابل واگذاري به بخش خصوصي است.

وي سپس اظهار داشت: از آنجايي كه لزوم واگذاري فعاليتها، داشتن امكانات اوليه براي اجراي ماموريت جديد است، بر اين اساس بكارگيري تشكلهاي شكل گرفته در بخش كشاورزي با توجه به سوابق اجرايي در بخش و تدارك امكانات آنهااز قبيل نيروي انساني ، انبار و تجهيزات مربوطه مي‌تواند گام موثري در واگذاري فعاليتهاي كشاورزي باشد.

يوسفي در ادامه افزود: با توجه به گستردگي تشكلها در كشور بويژه شبكه گسترده شركتهاي تعاوني روستايي، مي‌توان از اين شبكه به عنوان قويترين توان بالقوه در بخش كشاورزي براي اجراي اصل ‪۴۴قانون اساسي ياد كرد، زيرا بخش عمده‌توزيع نهاده‌هاي كشاورزي در زمان‌حاضر توسط همين شبكه انجام مي‌شود.

به گفته يوسفي، براي اجرايي كردن خصوصي‌سازي در بخش كشاورزي با توجه به جميع جهات، مي‌توان عنوان كرد كه ضامن اجراي اصل " ‪"۴۴قانون اساسي در بخش كشاورزي همين تشكلهاي موجود تعاونيها و اتحاديه‌هاي كشاورزي هستند كه به نوعي هم اكنون در بخش كشاورزي نقش آفريني مي‌كنند.

وي در پايان ابراز اميدواري كرد: با رفع نواقص و كاستيهاي موجود و نقش آفريني بيشتر، در آينده فعاليتهاي تصديگري در بخش كشاورزي به تشكلها سپرده شود.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal