دستيابي محققان ايراني به دانش مبارزه با بيماري زنگ گندم
1387/02/10

معاون وزيرجهادكشاورزي از دستيابي محققان ايراني به دانش مبارزه با بيماري زنگ گندم خبر داد و گفت:بر اساس تحقيقات جديد قادر به كنترل اين بيماري در مزارع گندم كشور خواهيم بود.

دكتر پيمان فلسفي اظهارداشت:با توجه به خسارت بخشي از مزارع گندم بر اثر بيماري زنگ گندم، دستاورد اخيرمحققان ايراني تاثير بسزايي در كاهش اثرات مخرب اين بيماري در توليد گندم خواهد داشت.

وي در خصوص گزارش فائو مبني بر شيوع اين بيماري در مزارع گندم ايران گفت:گزارش فائو به منزله ديدن نيمه خالي ليوان آب است؛چرا كه چندي قبل از انتشار گزارش فائو خبر دستيابي محققان ايراني به دانش مبارزه با بيماري زنگ گندم اعلام شده بود.

معاون وزيرجهاد كشاورزي با اشاره به تاثير خشكسالي بر مزارع گندم افزود: تغييرات اقليمي به وجود آمده بر دوره زيست برخي از آفات گندم از جمله "سن" تاثير گذاشته كه پيامدهاي آن از طريق سازمان حفظ نباتات كشور در حال پيگيري است.

وي بااشاره به بررسي مشكل خشكسالي درستاد ويژه دولت گفت: با توجه به برداشت قابل توجه محصولات غذايي درسال گذشته بحران خشكسالي تهديدي براي امنيت غذايي كشور محسوب نمي شود.      

دكتر"پيمان فلسفي" در گفت و گو با برنا در خصوص صادرات گندم در سال جاري اظهار داشت:صادرات گندم به عنوان يك سياست راهبردي در وزارت جهاد كشاورزي مطرح است؛اما به طور قطع، تامين نياز داخلي در اولويت امور قرار دارد.

معاون وزيرجهاد كشاورزي تصريح كرد: استفاده بهينه از آب درسال جاري در دستور كار وزارت جهاد كشاورزي قرار دارد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal