فرهنگ و مديريت جهادي، حقيقتي است كه ريشه در وحي دارد
1391/07/15

نماينده ولي‌فقيه در وزارت جهادكشاورزي گفت: در جامعه‌اي كه آب، خاك، سرمايه و نيروي انساني در حد مطلوبي وجود دارد نبايد دچار فقر شود و اگر در اين زمينه كم‌كاري كنيم، بدون ترديد دچار فقر مي‌شويم.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، آيت‌الله حسن عالمي در همايش فرهنگ و مديريت جهادي، با رويكرد توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني با بيان اينكه فرهنگ و مديريت جهادي يك حقيقتي است كه ريشه در وحي دارد، تصريح كرد: اين فرهنگ بعد از وحي‌، ريشه در فطرت و خلقت و طبيعت پاك انساني دارد.

وي با اشاره به آيه 73 سوره انبياء تصريح كرد: علاوه بر آيه 73سوره انبياء، آيات فراوان ديگري در ارتباط با انديشه جهادي و مديريت جهادي وجود دارد و اين آيه در مورد كساني نازل شده است كه مديريت بشر به آنها داده شده است و خداوند به وسيله وحي مديريت بشر را به آنها سپرد.

نماينده مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه پيغمبران منبع هدايت را فرمان الهي قرار داده‌ بودند و مردم را با اين منبع عظيم هدايت مي‌كردند اظهار داشت: هركسي بعد از پيغمبران به دنبال مديريت گروهي و يا جوامعي باشد بايد مديريت پيغمبران را الگوي خود قرار دهد و اين حقيقت به معناي فرهنگي، جهادي است.

وي با بيان اينكه وقتي سخن از مديريت جهادي مي‌شود به معني كار كردن با تمام ظرفيت، اخلاص، كار در راه خدا، خدمت به بندگان و مزد كار را از خدا خواستن است، افزود: حكومت اسلامي از شكل‌دهي جهاد سازندگي و ادغام آن با بخش كشاورزي هدفي داشته كه اين هدف برگرفته از فرهنگ جهادي است و بايد بدانيم كه فرهنگ شكل‌دهي جهاد سازندگي از سوي امام راحل از ديدگاه اسلامي نشات گرفته است.

نماينده ولي‌فقيه در وزارت جهادكشاورزي با بيان اينكه جهادگران به نمايندگي از حكومت و اقشار مختلف مردم بايد با برداشت، فرهنگ و مديريت صحيح در اين مسير گام بردارند، افزود: يك مدير جهادي كه به مجموعه‌اي از نيروهاي با اخلاص مديريت مي‌كند، بايد طوري عمل كند تا اين نيروها بازده مناسبي داشته باشند و اگر ما در زمينه كشاورزي مديريت مناسب و جهادي داشته باشيم به وظيفه خود عمل كرده‌ايم.

عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه در جامعه‌اي كه آب، خاك، سرمايه و نيروي انساني در حد مطلوبي وجود دارد نبايد دچار فقر شود و اگر در اين زمينه كم‌كاري كنيم، بدون ترديد دچار فقر مي‌شويم، افزود: مديريت بر آب و خاك اگر جهادي باشد برگرفته از فرهنگ اسلامي است كه در اين صورت وفور محصول خواهيم داشت.

آيت‌الله عالمي در ادامه با اشاره به نقش بخش كشاورزي در تامين امنيت غذايي كشور اظهار كرد: اكنون كشور ما در شرايطي قرار دارد كه نياز به تلاش مضاعف همه مردم به ويژه‌ فعالان بخش كشاورزي دارد، زيرا بر كشور، انقلاب و محدوده جغرافيايي مملكت ما فشارهايي وارد مي‌شود كه بايد با تلاش مضاعف اين فشارها را خنثي كنيم و كشوري كه بتواند نيازهاي غذايي مردمش را تامين كند ضربه‌ناپذير خواهد بود.

نماينده ولي‌فقيه در وزارت جهادكشاورزي با بيان اينكه نقش محصولات و توليدات كشاورزي و رهاورد تلاش‌ نيروهاي جهاد كشاورزي، در هر چه بهتر پيش رفتن برنامه‌هاي اقتصادي كشور و خنثي‌سازي تحريم‌ها و تهديدها بسيار موثر است، افزود: از فعالان بخش مي‌خواهم تا در شرايط اقتصاد رقابتي در هر چه بهتر شدن كيفيت و كميت محصولات كشاورزي تلاش كنند تا تاثير خود را در عزت و سرافرازي كشور نشان دهد.

آيت‌الله عالمي با اشاره به وقوع زلزله اخير در شهرستان‌هاي اهر‌، هريس و ورزقان افزود: از خير جز خير و از نور جز نور تلألو نمي‌يابد و خداوند هيچ حادثه و مصيبتي را نمي‌آفريند مگر اينكه در آن حادثه، محتواي فيض و عطاي الهي نمايان شود.

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal