13 هزار تن ميگوي پرورشي امسال در كشور توليد مي شود
1391/07/19

رئيس سازمان شيلات ايران گفت: در سال جاري در كشور بيش از 13 هزار تن ميگوي پرورشي توليد مي شود. به گزارش خبرنگارمهر، غلامرضا رازقي در مراسم دومين جشن برداشت ميگوي پرورشي و آغاز صيد ماهيان خاوياري و استخواني در درياي خزر گفت: طبق برنامه ريزي هاي انجام شده در پايان برنامه پنجم توسعه در سال 94 بايد به توليد  10 هزار تن ميگوي پرورشي دست مي يافتيم اما شاهديم كه قبل از پايان برنامه و در طي سال جاري اين رقم به بيش از 13 هزار تن در كشور رسيد.

وي افزود: با برنامه ريزي هاي انجام شده و طبق پيش بيني ها اميدواريم ميزان توليد در پايان برنامه پنجم توسعه و سال 94 به رشد 8 برابري برسد.

رازقي با اشاره به توليد ماهيان خاوياري در استان ادامه داد: توليد ماهيان خاوياري در كشور يك فرصت محسوب مي‌شود و  استان گلستان  نيز ظرفيت‌هاي خوبي در اين زمينه دارد.

وي تصريح كرد: هنوز راه زيادي تا رسيدن به برنامه ها داريم و بايد تلاش و جديت بيشتري به خرج دهيم  تا شاهد تحول در عرصه توليد ميگوي پرورشي در كشور باشيم.

رئيس سازمان شيلات  با اشاره به نامگذاري سال 91 از سوي مقام معظم رهبري خاطرنشان كرد: بايد تلاش كنيم تا در عرصه توليد به خودكفايي برسيم و اين امر با تلاش وسيع و همه جانبه دست يافتني است، در عرصه توليد نبايد منتظر باشيم تا كشورهاي ديگر براي ما توليد كنند و مشكلات اقتصادي به وجود آورند.

رازقي تاكيد كرد: كشور ما داراي قابليت، استعداد و دانش كافي است و همانطور كه توانستيم در دوران دفاع مقدس در برابر دنيا ايستادگي كنيم ، اكنون نيز در عرصه توليد مي توانيم با اقتدار پيش برويم پس بايد از تمام فرصت ها براي توسعه بخش كشاورزي استفاده كنيم چرا كه كشور در اين زمينه نيز مي‌تواند به پيشرفت‌هاي خوبي دست پيدا كند.

معاون وزير جهادكشاورزي تصريح كرد: از علل كاهش بهره‌برداري در بخش توليد و پرورش ميگو و ماهي  صيد غيرمجاز است كه بايد جلوي اين آسيب گرفته شود و ذخاير خود را بازسازي كنيم.

رازقي در ادامه گفت: ذخيره پرورش ماهيان خاوياري علاوه بر ايجاد اشتغال توليد را افزايش مي‌دهد.

وي اظهار داشت:  استان گلستان خصوصا منطقه گميشان ظرفيت 40 هزار هكتار توليد ميگو را دارد واز اين طريق  مي‌تواند خودش را در دنيا مطرح كند .رازقي در پايان گفت: توسعه بخش كشاورزي مي‌تواند تحول بزرگي در گلستان ايجاد كند و رئيس جمهور نيز با جديت اين موضوع را پيگيري مي‌كند.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal