وزارت جهاد كشاورزي با ذخيره‌سازي مناسب ، بازار گوشت را كنترل مي‌كند
1387/05/21

سخنگوي وزارت جهاد كشاورزي گفت: اين وزارتخانه با ذخيره‌سازي مناسب، بازار گوشت قرمز و گوشت مرغ و تخم مرغ را در روزهاي آينده بويژه ايام ماه مبارك رمضان كنترل مي‌كند.

دكتر محمدحسين انصاري فر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا، وضعيت توليد محصولات يادشده را مناسب خواند و افزود: هيچ مشكلي در توليد اين محصولات وجود ندارد.

وي با بيان آنكه ميزان توليد گوشت قرمز در سال جاري از وضعيت بهتري نسبت به سال گذشته برخوردار است، اظهار داشت: در سه ماه گذشته، بيش از ‪۹۰۰هزار راس دام در مناطق درگير با خشكسالي از دامداران خريداري و بخش عمده‌اي از آن براي تامين نياز مردم در ماه رمضان ذخيره‌سازي شده است.

انصاري فر در همين حال، افزايش حدود هفت تا هشت درصدي قيمت گوشت قرمز در روزهاي اخير را ناشي از شرايط رواني بازار به لحاظ نزديكي به ماه رمضان و افزايش تقاضاي مصرف دانست و گفت: معمولا در ايام خاصي از سال از جمله نزديكي ماه رمضان، سال نو و ايام حج به دليل افزايش تقاضا، قيمت محصولاتي نظير گوشت قرمز و مرغ افزايش مي‌يابد.

به گفته سخنگوي وزارت جهاد كشاورزي، اين وزارتخانه براي جلوگيري از ملتهب شدن بازار و افزايش بي‌رويه قيمت‌ها در روزهاي آينده، به ذخيره سازي مناسب گوشت قرمز و مرغ و نيز تخم مرغ اقدام كرده است تا براساس نياز به بازار عرضه نمايد و قيمت‌ها را كنترل كند.

وي در پايان با بيان آنكه وزارت جهاد كشاورزي توليد و كنترل بازار گوشت قرمز، گوشت مرغ و تخم مرغ را برعهده دارد، تصريح كرد: تنظيم بازار اين محصولات نياز به ابزارهايي دارد كه در اختيار وزارت بازرگاني است.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir

Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal