سرما و سيل به عشاير 260 ميليارد ريال خسارت زد بيش از 54 هزار راس دام تلف شدند
1386/11/23

جانشين رييس سازمان امور عشاير با اشاره به خسارات وارده از سرماي اخير به عشاير اعلام كرد: تلفات دام عشاير از طريق بيمه دام به عنوان غرامت پرداخته مي‌شود و بقيه خسارات وارده و كارهاي زيربنايي از محل اعتبارات سازمان امور عشاير، اعتبارات استاني و اعتبارات ستاد حوادث غير مترقبه تامين خواهد شد.

مير ولي صفرزاده - اظهار كرد: در پي سرماي‌ بي‌سابقه چند وقت اخير در مناطق جنوب و جنوب شرق كشور در هفت استان (سيستان و بلوچستان، خراسان جنوبي، بوشهر، كرمان، تهران، خوزستان و جيرفت) به علت سرما و وقوع سيل در دو استان ايلام و سيستان و بلوچستان تعداد 54 هزار و 636 راس دام سبك (كه اغلب بز بوده است) تلف شده و سه نفر عشاير نيز در اثر سيل فوت كرده‌اند.

وي با اشاره وارد شدن خسارات زيادي به محل سكونت قشلاق‌هاي عشاير در 170 آبادي، افزود: انبار‌ها، جايگاه‌هاي دام، سرپناه‌هاي عشاير، راه‌ها و پل‌هاي منطقه بر اثر وقوع سيل اخير نيز خسارت ديده‌اند.

صفرزاده مجموع خسارات وارده به عشاير و تاسيسات زيربنايي در مناطق عشاير در اين هفت استان را حدود 260 ميليارد ريال عنوان كرد و افزود: به منظور جلوگيري از خسارات بيشتر عمليات وسيع امدادي از قبيل توزيع بيش از هفت هزار و 500 تن علفه بين عشاير، توزيع آرد و ساير اقلام مورد نياز عشاير به ميزان پنج هزار و 600 تن، توزيع چادرهاي گروهي به ميزان سه هزار و 700 عدد، راه‌گشايي و برف‌روبي هزار و 860 كيلومتر مسيرهاي تردد عشايري انجام شده است.

جانشين سازمان امور عشاير با اشاره به دو ميليارد و 730 ميليون ريال خسارت وارده به دام عشاير طي روزهاي اخير، اظهار كرد: تلفات دام عشاير از طريق بيمه دام به عنوان غرامت پرداخته مي‌شود و بقيه خسارات وارده و كارهاي زيربنايي از محل اعتبارات سازمان امور عشاير، اعتبارات استاني و اعتبارات ستاد حوادث غير مترقبه تامين خواهد شد.

معاون توسعه عمران سازمان امور عشاير در پايان خاطرنشان كرد: از ابتداي سال خسارت به جامعه عشايري نبوده است و تنها خسارت مختص سرماي اخير و وقوع سيل در استان‌هاي جنوبي و جنوب شرقي كشور بوده است.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal