خسارت 250 میلیارد تومانی سرمازدگی به باغ ها و مزارع در فروردین ماه
1393/01/25

قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی خسارت سرمازدگی در دو هفته اول فروردین را حدود 250میلیارد تومان براورد کرد.

محمد حسین صفرپور طاهر در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر ، با اشاره به اینکه خسارت سرمازدگی در ماه های دی و بهمن در مناطق جنوبی و مرکزی کشور حدود 400 میلیارد تومان بوده است ، گفت: بر اساس بر آورد های اولیه سرماخودرگی دو هفته اول فروردین در استانهای مرکزی ، جنوبی کشور و استان تهران در باغات حدود 160 میلیارد تومان و در بخش زراعت نیز حدود 90 میلیارد تومان است.

وی افزود : پارسال بیش از 886 میلیارد تومان خسارت به کشاورزان پرداخت شد.

قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی درباره خسارت پرداخت شده در استان های شمالی گفت: خسارت وارده به باغات مرکبات استان های شمالی 10میلیارد تومان بود که در کوتاهترین زمان به بیمه گیران پرداخت شد.

صفرپور طاهر افزود : خسارت سرمازدگی به تمام کشاورزان که محصول و باغ خود را بیمه کرده بودند ، پرداخت شد و فقط خسارت شرکت سهامی کشاورزی فجر ساری مانده که پس از برطرف شدن اشکال حقوقی این خسارت نیز که معادل 400 میلیون تومان است ، پرداخت می شود.

وی همچنین از پرداخت خسارت سیل به کشاورزان استان خوزستان خبر داد و گفت: خسارت سیل در این استان حدود 25 میلیارد تومان بود که پرداخت شد و در مجموع سال گذشته بیش از 100 میلیارد تومان خسارت به کشاورزان این استان پرداخت شده است.

قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی افزود : استقبال کشاورزان از بیمه کشاورزی مطلوب ارزیابی شده است ، به طوری که بر اساس آمارهای موجود بیش از 2میلیون کشاورز محصول خود را بیمه کرده اند.

صفرپور طاهر با بیان اینکه تعرفه بیمه کشاورزی در 3 سال گذشته افزایش نداشته است ، گفت: سال گذشته وسعت بیمه کشاورزی 25 درصد افزایش یافت.

وی ایجاد شرکتهای بیمه کشاورزی را در توسعه بیمه و جذب سرمایه بخش خصوصی موثر دانست و افزود : پارسا 341 شرکت بیمه ای با همکاری بخش خصوصی ایجاد و سبب افزایش توان مالی صندوق بیمه کشاورزی شد.

قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی بودجه مورد نیاز این صندوق را حدود 1150 میلیارد تومان برآورد و ابراز امیدواری کرد برای ایجاد اطمینان و آرامش هر کشاورز تامین شود.

صفرپور طاهر ؛ بیمه تنه درخت را از مهمترین اقدامات صندوق بیمه کشاورزی دانست و گفت: تا کنون 15 نوع درخت میوه در سطحی معادل 6 هزار هکتار بیمه شده است و امسال نیز

توسعه می یابد.

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal