اجرای طرح آرمانی زعفران برای تولید محصول سالم
1387/06/26

مديركل دفتر گل و گياه زينتي، دارويي و قارچ‌‏هاي خوراكي وزارت جهاد كشاورزي گفت: طرح آرماني زعفران كه درسال گذشته توسط وزارت جهاد كشاورزي تدوين، امسال با هدف توليد محصول سالم اجرايي شده است.

بهروز غيبي، مديركل دفتر گل و گياهان زينتي، دارويي و قارچ‌‏هاي خوراكي وزارت جهاد كشاورزي در گفت‌‏وگو با ايلنا از اجراي طرح آرماني زعفران خبر داد و گفت: اين طرح در سال گذشته از سوي وزارت جهاد كشاورزي تدوين و از سال جاري اجراي آن با هدف توليد محصول سالم و استاندارد متناسب با بازارهاي جهاني آغاز شده است.

غيبي افزود: در قالب طرح آرماني زعفران، واحدهاي نمونه توليدي در استان‌‏ها انتخاب شده و با انتقال يافته‌‏هاي علمي به كشاورزان و به‌‏كارگيري كليه عوامل تاثيرگذار در توليد، دستيابي به ميانگين بالاتر از ميانگين توليد منطقه دنبال مي‌‏شود.

مديركل دفتر گل و گياه زينتي، دارويي و قارچ‌‏هاي خوراكي با اشاره به اين كه اميد مي‌‏رود استقبال كشاورزان از طرح آرماني زعفران در سال جاري منجر به توليد و صادرات محصولي سالم و متناسب با بازارهاي جهاني شود، اظهار داشت: در اين طرح بهبود كيفيت زعفران دنبال مي‌‏شود، به طوري كه انجام عمليات به زراعي سبب افزايش عملكرد اين محصول خواهد شد.

وي خاطر نشان ساخت: با هماهنگي مؤسسه استاندارد و صندوق توسعه صادرات زعفران، استاندارد متناسب با بازارهاي جهاني اين محصول نگارش و تدوين شده و وزارت جهاد كشاورزي موظف به انتقال آن به كشاورزان جهت توليد محصولي سالم و با استاندارد مورد نظراست.

غيبي از حمايت وزارت جهاد كشاورزي در صادرات بسته‌‏بندي كوچك زعفران خبر داد و تصريح كرد: اگربراي بسته‌‏بندي‌‏هاي مناسب زعفران با اتحاديه‌‏هاي صادركنندگان زعفران و تشكل‌‏هاي مربوطه به توافق برسيم، زعفران با برند ايراني در بازارهاي بين‌‏المللي عرضه خواهد شد و براي تحقق اين امر از طريق سازمان توسعه تجارت دستورالعملي مبني بر صادرات اين محصول با برند ايران ارائه شده است.

وي افزود: در حال حاضر دستورالعمل ارائه شده براي صادرات زعفران با برند ايراني در حال بررسي است كه در صورت تصويب و ابلاغ از سوي سازمان توسعه تجارت، در سال جاري وارد مرحله اجرايي مي‌‏شود.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر88 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
تحول خان.اده هاي ايراني.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal