طرح خودکفایی برنج کشور تا پایان شهریور تصویب نهایی می شود
1391/04/24

طرح خودكفايي برنج كشور تا پايان شهريور تصويب نهايي مي شود. به گزارش واحد مركزي خبر،مدير كل دفتر محصولات اساسي غلات ، حبوبات و علوفه وزارت جهاد كشاورزي در مراسم برداشت نخستين برنج كشور در آمل از مراحل پاياني بازنگري و اضافه شدن موارد جديد به طرح خودكفايي برنج كشور خبر داد .

كابلي مديريت در نهاده هاي كشاورزي ، كاهش هزينه هاي توليد و ضايعات را از مهمترين نيازها و مباحث ديده شده در اين طرح برشمرد و افزود : كاهش ضايعات برنج ، ايران را از واردات برنج بي نياز مي كند.

وي با بيان اينكه در طرح ملي برنج نقش مناطق برنج خيز كشور به خوبي ديده شده است گفت : با تصويب اين طرح بسياري از مشكلات شاليكاران رفع مي شود. كابلي همچنين توسعه كشت ارقام پرمحصول برنج را از راهكارهاي اساسي براي رسيدن به خودكفايي دانست و گفت : اين وزارتخانه امسال 2 هزار تن بذرهاي اصلاح شده را ميان كشاورزان توزيع و توسعه كشت مكانيزاسيون برنج را افزايش داد.

مدير كل دفتر محصولات اساسي غلات ، حبوبات و علوفه وزارت جهاد كشاورزي گفت از 224 طرح ايجاد بانك نشاء در كشور حدود 154 طرح براي دريافت تسهيلات به بانك هاي عامل معرفي شدند.

كابلي اختصاص كمك هاي بلاعوض به كشاورزان براي توسعه كشت دوم در مازندران را در راستاي خودكفايي كشور دانست و تغيير در كشت ، فاصله گرفتن از مسير سنتي ، تقويت شركت هاي خدماتي حمايتي ، واگذاري امور به بخش خصوصي براي نظارت در مزارع و اصلاح الگوي كشت را از راهكارهاي لازم براي رسيدن به آن عنوان كرد.

تعداد مشاهده خبر23 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
rayees sazman 25 khordad.Doc فایل:
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal