افزایش مشارکت نخبگان در دستور کار اتاق فکر جهادکشاورزی قرار گرفت
1387/02/04

مشاور وزير و دبير اتاق فكر وزارت جهادكشاورزي، افزايش مشاركت نخبگان فعال درون و برون مرزي به منظور بررسي مسايل كشاورزي را از مهمترين برنامه‌هاي اين اتاق در سال 87 اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي، مهندس سيدامير عباس موذن با اشاره به اين كه اتاق فكر به دنبال افراد موثر در بخش كشاورزي است، گفت: از 181 نخبه مراجعه كننده به پايگاه‌هاي ارتباطي اتاق فكر جهادكشاورزي تاكنون 60 نفر مستندات نخبگي خود را ارسال كرده‌اند.

وي راه‌اندازي نهضت فكر كردن در بخش كشاورزي را از اهداف مهم اتاق فكر دانست و ابراز اميدواري كرد از طريق ارتباط عميق‌تر با نخبگان و ساير متخصصان و جلب اعتماد آنها، بخش كشاورزي بهبود و توسعه يابد.

مهندس موذن شناسه‌گذاري اسناد بخش كشاورزي، برگزاري نشست هم انديشي مجازي الكترونيكي اتاق فكر به دو زبان در راستاي جلب مشاركت صاحبنظران و متخصصان ايراني و غيرايراني و مشاركت فعال در مجامع علمي كشور را از ديگر برنامه‌هاي اتاق فكر در سال جاري عنوان كرد.

وي با اشاره به اين كه در بخش كشاورزي نيازمند ديدگاه هاي كلان نگر هستيم، گفت امسال به منظور ارتقاي توانمندي‌ها در اين زمينه كارگاه‌هاي آموزشي تفكر استراتژيك براي اعضاي اتاق فكر برگزار خواهيم كرد.

مشاور وزير در طرح‌ها و برنامه‌هاي ملي، آينده نگاري و كلان نگري را از ويژگي‌هاي طرح‌هاي اتاق فكر جهادكشاورزي نام برد و اظهار داشت: در اتاق فكر، نوع برنامه‌ريزي، سياستگذاري و راهبردها در سطح كلان ديده مي‌شود و از اين رو با ساير طرح‌هاي موسسه‌هاي پژوهشي تفاوت ماهوي دارد.

وي تدوين راهبرد بهينه توسعه كشاورزي ايران، تدوين سند ملي توسعه مكانيزاسيون كشاورزي و بررسي چگونگي اصلاح و راهبري نظام اطلاع‌رساني در بخش كشاورزي را از عمده‌ترين طرح‌ها و اقدام‌هاي اتاق فكر در سال گذشته نام برد.اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal