ضرورت حماسه‌آفرینی سنگرسازان بی‌سنگر در عرصه اقتصادی
1392/02/28

مديركل امور ايثارگران وزارت جهاد كشاورزي از تدوين دايرة‌المعارف سنگرسازان بي‌سنگر خبر داد. به گزارش خبرگزاري فارس از كاشان، هدايت‌الله نواب در سيزدهمين گردهمايي كانون‌هاي سنگرسازان بي‌سنگر سراسر كشور و شهرستان‌هاي ويژه در قمصر كاشان اظهار داشت: با اتمام اين دايرة‌المعارف تاريخ هشت سال دفاع مقدس به صورت مكتوب آماده مي‌شود تا دسترسي به آن در هر زمان از تاريخ امكان‌پذير باشد.

 وي همچنين ابراز داشت: براي اين دايرةالمعارف با دعوت از 20 نفر از فرماندهان جبهه و جنگ كه در عمليات والفجر حضور داشتند با تعريف 49 طرح از دفاع مقدس در حال تدوين است.

 مديركل امور ايثارگران وزارت جهاد كشاورزي در ادامه خواستار ايجاد سازمان حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس در جهاد كشاورزي شد و خاطرنشان كرد: در اكثر ارگان‌ها اين نهاد به صورت سازمان فعاليت دارد اما در جهاد با عنوان اداره در حال فعاليت است.

 نواب تأمين مسكن ايثارگران جبهه و جنگ را يكي از اولويت‌ها ذكر و تصريح كرد: در آستانه نوروز امسال 15 هزار مسكن حتي پايين‌تر از قيمت مسكن تحويل ايثارگران جبهه و جنگ جهاد كشاورزي شد.

 وي همچنين از تهيه كارت ايثار جديد با امكانات ويژه براي ايثارگران جبهه و جنگ جهاد كشاورزي خبر داد و گفت: اين كارت به صورتي طراحي مي‌شود كه امكان جعل آن وجود نداشته باشد.

 نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي همچنين در اين گردهمايي از مهاجرت و مهاجران براي اعتلاي دين اسلام به عنوان بندگان خاص خدا نام برد و اظهار داشت: مهاجر عقبه زندگي خود را به گونه‌اي تنظيم مي‌كند كه براي باورهاي دين خدا فعاليت نمايد تا اثرگذاري بالايي داشته باشد.

 آيت‌الله حسن  عالمي، مهاجر دين خدا را مهاجرالله دانست و افزود: گاهي اقتضاي زمان بر اين است كه مهاجر از شهري به شهر ديگر و يا از شهري به باديه‌نشيني و يا بر عكس مهاجرت كند تا دين خدا و ارزش‌هاي ديني را حفظ نمايد.

 به گفته وي مهاجرت تنها كافي نيست در كنار مهاجرت، مجاهدت لازم است و حضور مهاجر در هر كجا تثبيت شد در همان جا مجاهدت نيز دارد.

معاون توسعه منابع انساني وزارت جهاد كشاورزي نيز در اين آيين گفت: فرماندهاني كه طي هشت سال دفاع مقدس حماسه آفريدند امسال نيز در سالي كه به نام سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي توسط  مقام معظم رهبري مزين شده است بايد مانند هشت سال دفاع مقدس حماسه‌آفريني‌هاي خود را اين بار در عرصه سياسي و اقتصادي به منصه ظهور برسانند.

 منصور خاكي افزود: حماسه سياسي و حماسه اقتصادي داراي عقبه محكمي است كه براي تحقق آن بايد هزينه كرد.

 به گفته وي كانون‌هاي سنگرسازان بي‌سنگر در سراسر كشور منشاء خدمات خوبي براي نظام جمهوري اسلامي هستند و تمامي فعاليت‌هاي اين كانون‌ها در راستاي منويات مقام معظم رهبري و اعتلاي نظام اسلامي ايران است.

 وي يادآور شد: دشمن در فتنه سال 88 به قصد ضربه زدن به نظام و اسلام وارد صحنه شد اما با پشتيباني مردم از نظام ، دشمن فقط براي نظام هزينه ايجاد كرد. معاون توسعه منابع انساني وزارت جهاد كشاورزي شرايط جمهوري اسلامي در جهان را حساس خواند و افزود: رفتار و گفتار هر يك از ما بايد در مسير ولايت و آرمان‌هاي شهدا باشد.

به گفته وي هرگونه رفتار و سخني كه منجر به فاصله گرفتن از ولايت و نظام شود مي‌تواند در آينده زاويه‌اي را ايجاد كند كه اصلاح آن غيرممكن و براي نظام هزينه داشته باشد.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal