پرداخت 11 ميليارد تومان غرامت به دامداران
1391/03/28

رييس سازمان دامپزشكي كشور گفت: در سال 90 درمجموع 11 ميليارد تومان غرامت به دامداران پرداخته شده است. به گزارش ايسنا، محسن دستور، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در رابطه با بيماري‌هاي مشترك انسان و دام، گفت: در سال گذشته 350 هزار مورد واكسيناسيون هاري انجام گرفت كه 211 مورد مثبت بوده و از اين تعداد 73 مورد مربوط به سگ، 86 مورد در گاو، 19 مورد در گوسفند و بز، 25 مورد در وحوش و 8 مورد در ساير بوده است. وي افزود: در سال گذشته 8.5 ميليون مورد واكسيناسيون بره و دام نابالغ و 7.5 ميليون مورد دام بالغ و در مجموع 16 ميليون مورد گوسفند و بز در برابر بيماري بروسلوز واكسينه شده اند. رييس سازمان دامپزشكي كشور آمار واكسيناسيون عليه اين بيماري را در دام هاي سنگين، 780 هزار مورد در گوساله و يك ميليون و 560 هزار مورد در گاو عنوان كرد.

دستور اظهار كرد: در سال 90، 850 هزار مورد خونگيري بروسلوز گاو انجام شد و هزار و 624 مورد معادل 19/. درصد در كشور آلودگي وجود داشت و به صاحبان دام غرامت پرداخت شد.

وي در رابطه با بيماري سل، تصريح كرد: در سال گذشته تست سل در يك ميليون و 265 هزار رأس گاو انجام شد و هزار و 764 مورد مثبت بود كه غرامت به ميزان 75 درصد بهاي اصلي دام پرداخت شد. رييس سازمان دامپزشكي كشور گفت: تا پايان سال 91 پيش بيني مي شود حدود 50 درصد دام كشور هويت دار شوند. دستور با تأكيد بر رعايت شرايط بهداشتي در برابر تب كريمه كنگو در كشتارگاه ها، گفت: در اين راستا در طول 12 ساله گذشته آزمايشات و نمونه برداري هايي در سطح كشور انجام شد و اين بيماري در طول اين سال ها در تمامي استان ها به طور متوسط ديده شده است. وي افزود: در مناطق محروم خدمات بخش خصوصي مقرون به صرفه نيست و اين بخش عليرغم حمايت هاي دولت استقبالي از مناطق محروم نداشته است. دستور بيان كرد: توليد گوشت قرمز كشور در سال، 950 هزار تن بوده و 10 تا 12 درصد اين مقدار نياز وارداتي كشور است. وي افزود: توليد گوشت مرغ يك ميليون و 600 هزار تن در سال است و 2 تا 3 درصد نياز وارداتي كشور به صورت مقطعي است.

رييس سازمان دامپزشكي كشور با اشاره به وجود 225 واحد كشتارگاه طيور صنعتي و 60 واحد كشتارگاه دام صنعتي در كشور، تصريح كرد: در حال حاضر 370 كشتارگاه سنتي در دست شهرداري ها بوده و 60 واحد كشتارگاه صنعتي ديگر نيز در دست احداث است.

دستور از وجود 140 واحد پست قرنطينه در كشور خبر داد و خاطرنشان كرد: در مبادي ورودي كشور پست هاي قرنطينه به صورت ثابت مستقر هستند.

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal