وزير جهاد كشاورزي پيش بيني كرد: توليد 107 ميليون تن محصولات كشاورزي در سال 87
1386/12/04

 

وزير جهاد كشاورزي ميزان توليدات محصولات كشاورزي را بيش از 100 ميليون تن عنوان كرد و گفت: با برنامه‌ريزي هدفمند در وزارتخانه توليدات كشاورزي در سال آتي به بيش از 107 ميليون تن خواهد رسيد.

وزير جهاد كشاورزي گفت: استان هرمزگان يكي از استان‌هاي موفق در زمينه اجراي مصوبات سفر رياست جمهوري در بخش كشاورزي است.

به گزارش (ايسنا)، مهندس محمدرضا اسكندري در حاشيه افتتاح چند طرح كشاورزي در بندرعباس اظهار كرد: مصوبات بخش كشاورزي در استان از لحاظ تامين اعتبار تعيين تكليف شده است و قسمت عمده‌اي از پروژه‌هاي اين استان به خصوص در بخش آب و خاك نيز چند ماه زودتر از زمان تعيين شده به بهره‌برداري رسيده‌اند.

وزير جهاد كشاورزي اجراي پروژه‌هاي آب و خاك و بهينه‌سازي باغات اين استان را از طرح‌هاي اولويت‌دار برشمرد و تصريح كرد: استان هرمزگان از قابليت‌هاي مناسبي در بخش كشاورزي و شيلات برخوردار است به طوريكه 28 درصد توليد آبزيان در استان به‌دست مي‌آيد.

وي از اجراي طرح آزمايشي پرورش ماهي در قفس در استان هرمزگان به عنوان يكي از طرح‌هاي موفق و الگوي مناسب قابل گسترش به ديگر استان‌هاي ساحلي كشور نام برد.

وي بر بهره‌مندي بهينه از تكنولوژي مناسب در بخش‌هاي مختلف كشاورزي و بهره‌مندي از تخصص‌هاي لازم در زمينه مكانيزاسيون و نيز امكانات و ماشين‌آلات جديد كشاورزي در جهت پيشبرد اهداف بخش كشاورزي و افزايش عملكرد در واحد سطح تاكيد كرد.

مهندس اسكندري با تاكيد بر لزوم تقويت و توسعه صنايع تبديلي و تكميلي كشاورزي به عنوان تكميل‌كننده زنجيره توليد در بخش كشاورزي، گفت: در استان هرمزگان زمينه‌هاي مناسبي براي توليد محصولات تجاري از جمله محصول خرما، مركبات و صيفي‌جات وجود دارد و بايد سعي شود بستر مناسب جهت توسعه صنايع تبديلي اين محصولات فراهم شود كه اين امر در بازاريابي و صادرات محصولات كشاورزي اين استان با توجه به موقعيت و شرايط خاص آن موثر خواهد بود.

گفتني است با حضور وزير جهاد كشاورزي مجتمع دامداري قلعه قاضي و كشتارگاه صنعتي طيور به بهره‌برداري رسيد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر6 بار
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal