لزوم استفاده از فناوریهای جدید در بسته بندی محصولات کشاورزی
1385/11/30

 

تهران / واحد مركزي خبر / اقتصادي

مديركل صنايع تبديلي و تكميلي و توسعه و حمايت از صنايع كوچك تبديلي بخش كشاورزي بر لزوم سرمايه گذاري و استفاده از فناوري هاي جديد در بسته بندي محصولات كشاورزي تاكيد كرد.

به گزارش خبرنگار واحد مركزي خبر / پاك نژاد گفت : 570 واحد توليدي تبديلي و بسته بندي محصولات زراعي با ظرفيت يك ميليون تن با سرمايه گذاري بخش خصوصي و همكاري وزارت جهاد كشاورزي و وزارت صنايع و معادن ايجاد و فعاليت مي كنند .

وي افزود : ظرفيت كنوني واحد هاي تبديلي / فراوري و بسته بندي محصولات زراعي با توجه به ميزان توليد كافي نيست .

پاك نژاد ياداورشد : در صورت توجه و سرمايه گذاري در اين بخش / آموزش كاركنان و ارتقاي دانش فني روز بسته بندي مي توان ارزش افزوده بيشتر محصولات / ارزآوري و كاهش ضايعات محصولات كشاورزي را محقق كرد.

وي اضافه كرد : در بخش بسته بندي خوراك دام / طيور و آبزيان كه در قطع بزرگ اجرا مي شود نصب labeling // ثبت اطلاعاتي درباره تاريخ توليد / مواد متشكله / كارخانه سازنده روي بسته بندي // از اهميت ويژه اي برخوردار است .

مديركل صنايع تبديلي و تكميلي و توسعه وحمايت از صنايع كوچك بخش كشاورزي بسته بندي را از اجزاي بسيار مهم فراوري محصولات لبني دانست و گفت : ظرفيت كنوني در اين بخش 6/3 ميليون تن است .

وي با اشاره به مزيت هاي نسبي سرمايه گذاري در بخش فراوري و بسته بندي محصولات لبني افزود :سرمايه گذاري در اين بخش بايد متناسب با فناوري روز باشد .

پاك نژاد ظرفيت كنوني صنايع بسته بندي در بخش عسل و تخم مرغ را به ترتيب 28 هزار تن و 30 هزار تن اعلام و خاطرنشان كرد : در بخش عسل و تخم مرغ زمينه مناسبي براي صادرات فراهم شده اما متاسفانه در اين بخش شاهد بسته بندي هاي بزرگ هستيم كه حل اين مشكل نيازمند برنامه ريزي و اموزش است .

وي با اشاره به تنوع محصولات گوشتي و نوع بسته بندي اين محصولات ياداورشد : رونق اين بخش و امكان صادرات ان نياز به استفاده از ماشين الات جديد بسته بندي دارد .


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal