۱/۵تریلیون ریال تسهیلات یارانه‌دار برای تامین ماشین‌آلات کشاورزی اختصاص یافت
1386/02/24

داخلي. اقتصادي. كشاورزي. ماشين‌آلات.

مديركل دفتر حمايت از سرمايه‌گذاري و كارآفريني وزارت جهاد كشاورزي از اختصاص يك تريليون و ‪۵۰۰ميليارد ريال تسهيلات با نرخ سود و كارمزد هفت درصد براي خريداران انواع تراكتورهاي كشاورزي و كمباين خبر داد.

"مجتبي مومن صفايي" روز دوشنبه به خبرنگار ايرنا، گفت: اين تسهيلات با هدف ارتقا ضريب مكانيزاسيون كشاورزي و با استفاده از يارانه‌هاي در اختيار وزارت جهاد كشاورزي و با هماهنگي و تعامل بانك صادرات اختصاص يافته است.

وي برآورد كرد: با استفاده از اين ميزان تسهيلات، زمينه تامين ‪۹هزار و ‪۴۰۰دستگاه تراكتور و كمباين مورد استفاده در مزارع و باغها فراهم شود.

وي در ادامه دوره بازپرداخت اين تسهيلات را براي خريداران انواع كمباين و تراكتورهاي سنگين ‪۱۰سال و خريداران تراكتورهاي متوسط و سبك هفت سال اعلام كرد و افزود: سهم آورده متقاضيان استفاده از اين تسهيلات ‪۱۵درصد قيمت تراكتور و يا كمباين تعيين شده است.

به گفته مومن صفايي، مابه‌التفاوت نرخ سود هفت درصدي اين تسهيلات با نرخ مصوب شوراي پول و اعتبار كه هم اكنون ‪۱۴درصد است، از محل يارانه‌هاي وزارت جهاد كشاورزي تامين مي‌شود.

وي همچنين با اشاره به ضرورت تامين سالانه حدود ‪۲۷هزار دستگاه تراكتور براي فعاليتهاي كشاورزي، ابراز اميدواري كرد: شوراي برنامه‌ريزي و كارگروه اشتغال استانها، اعتبار تامين ساير ماشين‌آلات مورد نياز بخش كشاورزي را مطابق با سياستهاي ملي اين بخش، از محل اعتبارات استاني ويژه بنگاههاي زودبازده و كارآفرين تنظيم و تصويب كنند.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal