ستادهاي نظارتي دامپزشكي در روزهاي تاسوعا و عاشورا راه‌اندازي مي‌شوند
1387/10/11

رييس سازمان دامپزشكي كشور گفت: به استناد آيين‌نامه بازرسي بهداشتي گوشت و به‌منظور حفظ سلامت مصرف‌كنندگان گوشت‌هاي قرباني و جلوگيري از بروز بيماري‌هاي مشترك بين انسان و دام و تامين بهداشت عمومي، اين سازمان در روزهاي تاسوعا و عاشورا ستادهاي نظارتي دامپزشكي را در سطح كشور با هماهنگي كليه دستگاه‌هاي ذي‌ربط راه‌اندازي ‌مي‌كند.

دكتر مجتبي نوروزي در گفت‌وگو با (ايسنا)، با اشاره به اينكه در ستادهاي نظارت بهداشتي، بازرسان بهداشتي تحت عنوان اكيپ‌هاي بهداشتي با تجهيزات كامل حضور خواهند داشت، ادامه داد: اين اكيپ‌ها در دو شيفت كاري هفت صبح تا 21 شب به شكل اكيپ‌هاي ثابت و سيار و در محل‌هاي حرم امامان معصوم و امامزاده‌ها، مساجد و مسيرهاي اصلي حركت دسته‌جات عزاداري و نيز ميادين اصلي شهر كه از قبل شناسايي و تعيين شده و به اطلاع عموم رسيده است، فعاليت مي‌كنند.

وي با بيان اينكه از هموطنان و عزاداران حسيني انتظار داريم كه به منظور حفظ سلامت عزاداران كه در اين روزها اقدام به ذبح دام مي‌كنند، با اين اكيپ‌ها همكاري لازم را داشته باشند تا مشكلي از نظر بهداشتي براي هموطنانمان پيش نيايد، خاطرنشان كرد: همچنين همكاري‌هاي لازم نيز با كشتارگاه‌هاي دام صورت گرفته است و اين كشتارگاه‌ها، دام‌هاي قرباني را كشتار خواهند كرد و البته ناظران شرعي نيز بر كار آنها نظارت خواهند داشت.

رييس سازمان دامپزشكي كشور با بيان اينكه كليه اين اقدامات به صورت رايگان انجام خواهد شد، افزود: دراين زمينه اطلاع‌رساني مناسب از طريق ادارات كل دامپزشكي در سراسر كشور صورت خواهد گرفت.

نوروزي درباره طرح اصلاح قانون سازمان دامپزشكي موجود در مجلس نيز گفت: شنيده مي‌شود كه تعدادي از نمايندگان امضا‌كننده اين طرح در حال پيگيري هستند تا امضا‌ها پس گرفته شود تا اصلاح قانون به عنوان يك موضع كامل و جامع ديده شود و هيچ لطمه‌اي به سازمان وارد نشود كه البته در اين وادي جلساتي را با نمايندگان مجلس خواهيم داشت و نمايندگان نيز قول كمك به سازمان دامپزشكي را داده‌اند.

وي در ادامه تصريح كرد: دراين زمينه همچنين در سازمان دامپزشكي يك هسته كارشناسي تشكيل شده و پيگيرهستيم تا به شكل يك لايحه از سوي دولت كارهاي كارشناسي آن را انجام دهيم و در نهايت به شكل يك لايحه تقديم مجلس شوراي اسلامي شود.

نوروزي ادامه داد: اين لايحه بايد يك لايحه پخته و جامعي باشد كه هم بخش خصوصي در آن ديده شود و هم حاكميت و نظارت سازمان دامپزشكي كشور در آن حفظ شود.

رييس سازمان دامپزشكي گفت: تاكنون حدود 15 جلسه در اين زمينه تشكيل شده كه درحال جمع‌بندي نهايي است و بعد از تاييد از سوي دولت آن را پيشنهاد مي‌كنيم.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal