600 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص یافت
1391/11/07

رييس مركز توسعه مكانيزاسيون وزارت جهاد كشاورزي گفت: طي دو سال گذشته 600 ميليارد تومان اعتبار به تجهيز شركت‌هاي شبكه مكانيزاسيون اختصاص يافت كه تاكنون 95 درصد از اين اعتبار جذب شده است.

به گزارش ايسنا ، محمد سنابادي در مراسم افتتاحيه يازدهمين نمايشگاه بين‌المللي كشاورزي اصفهان با تأكيد بر اهميت سرمايه‌گذاري در توليد ماشين‌آلات و تجهيزات بخش كشاورزي اظهار كرد: اين اعتبار از محل كمك‌هاي فني- حرفه‌اي و طرح‌هاي توسعه بخش كشاورزي تأمين مي‌شود و حركت ويژه‌اي در توسعه مكانيزاسيون بخش كشاورزي است.

وي اعلام كرد: از اين مبلغ 450 ميليارد تومان جذب بخش نيرو محركه ( تأمين تراكتور و كمباين) شده و 150 ميليارد تومان براي خريد تجهيزات و ادوات صرف شده است.

سنابادي با اذعان به اينكه در تأمين نيرو محركه كمي بيش از اندازه وسواس به خرج مي‌دهيم افزود: علي‌رغم مشكلات تحريم طي دو سال گذشته، كشور درخصوص توليد تجهيزات كشاورزي با مشكل روبرو نبوده و اگرچه كمي با ركود گذرا مواجه شده است اما توقف نداشته كه اين امر بسيار رضايت‌بخش است چراكه توليد اين تجهيزات به طور مستقيم با امنيت غذايي كشور و سفره‌هاي مردم ارتباط دارد.

وي افزود: به همين دليل نياز و ظرفيت كشور در حوزه سرمايه‌گذاري در اين بخش بسيار زياد است.

رييس مركز توسعه مكانيزاسيون وزارت جهاد كشاورزي با اعلام اينكه هنوز طرح جايگزيني ادوات فرسوده به دولت ارائه نشده است گفت: طرح توليد برنج بر اساس بانك نشاء در خصوص برنج نتايج خوبي داشته و قرار است در سال آينده آن را براي صيفي و سبزي‌جات به اجرا درآوريم.او ابراز اميدواري كرد با تصويب الگوي مناسب، نياز به توليد، توزيع و تنوع ماشين آلات كشاورزي كشور مشخص شود تا براساس دسته‌بندي بدانيم در سال آينده به چه ميزان ماشين‌آلات، با چه تنوع و با چه توزيعي نياز داريم.

 

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal