موفقيت وزارت جهادكشاورزي در تنظيم بازار گوشت و مرغ در ماه رمضان
1386/07/16

سخنگوي وزارت جهاد كشاورزي گفت: وزارت جهاد كشاورزي به خوبي از عهده تنظيم بازار گوشت و مرغ برآمده و نبض بازار مرغ در ماه رمضان ضربان منظمي داشت.

دكترانصاري فرد، مدير كل روابط عمومي و سخنگوي وزارت جهاد كشاورزي در گفت‌وگو با  "ايسكانيوز"، گفت: معترضان طرح ساماندهي بازار مرغ به وسيله جهاد كشاورزي اطلاعات كافي را در اين زمينه نداشته و بررسي هاي لازم را انجام ندادند.

وي افزود: براي بررسي موفق بودن و يا عدم موفقيت اين طرح، نياز به بررسي سه مولفه توليد كننده، واسطه گران و شبكه توزيع و مصرف كننده است و رضايت مندي و يا عدم رضايت هر يك از اين بخش ها مي تواند عدم موفقيت وزارت جهاد كشاورزي در موفقيت اين طرح را نشان دهد.

انصاري فرد گفت: قبل از طرح ساماندهي به وسيله وزارت جهاد كشاورزي، مرغداران توليد خود را هر كيلوگرم 850 تومان مي فروختند در حالي كه با اجراي اين طرح، تمام توليد مرغ آن ها هر كيلوگرم هزار و 150 تومان خريداري شده، عرضه و يا ذخيره سازي مي شود.

سخنگوي وزارت جهاد كشاورزي تاكيد كرد: در حال حاضر 20 هزار واحد توليدي مرغ و تخم مرغ در كشور وجود دارد كه 50 درصد آن ها تحت پوشش اين طرح قرار گرفته اند و طبق پيش بيني به 70 درصد افزايش مي يابند.

وي افزود: كشتارگاه ها به عنوان واسطه گران اين طرح، حق فروش گوشت را نداشته و تنها كار كشتار را انجام مي دهند و گوشت مرغ با قيمت مشخص شده هر كيلوگرم هزار و 710 تومان در كشتارگاه به فروش مي رسد.

انصاري فرد گفت: گوشت قرمز نيز هر كيلوگرم پنج هزار و 500 تومان در قالب لاشه شقه، وارد بازار شد و گوشت وارداتي سه هزار و 500 تا چهر هزار و 50 تومان عرضه شد.

وي افزود: تمام گوشت هاي وارداتي پس از گذشت 72 ساعت در صورت عدم فروش از مغازه ها توسط جهاد كشاورزي پس گرفته مي شد.

مدير كل روابط عمومي و سخنگوي وزارت جهاد كشاورزي خاطر نشان كرد: اجراي اين طرح ساماندهي در رابطه با گوشت قرمز سخت تر و زمان بر خواهد بود چرا كه 70 دصد كشتارگاه ها سنتي بوده و پراكندگي زيادي در سطح كشور دارند.

وي گفت: سازمان امور عشاير اقدام به خريد دام ازدامداران به ويژه عشاير كرده است و به زودي طرح ساماندهي گوشت قرمز اجرايي تر و عملي خواهد شد.

انصاري فرد در آخر گفت: قراردادهاي اين طرح يكساله بود و بعد از اتمام آن بررسي هاي لازم انجام شده و تغييرات لازم در تمديد آن ها صورت مي گيرد.

وي تصريح كرد: اجراي اين طرح از طريق وزارت جهاد كشاورزي تداوم خواهد داشت.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal