معاون سازمان شيلات : صيد كيلكا بدون ملاحظات زيست محيطى خسارت فراوانى به دولت زد
1385/10/19

 

خبرگزارى آريا: معاون ادارى و مالى سازمان شيلات كشورمان با بيان اينكه در طى چند سال گذشته صيد كيلكا بدون ملاحظات زيست محيطى خسارات فروانى به صيادان و دولت زده است اعلام كرد: اجراى طرح ساماندهى صيد كيلكا 15 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد.

به گزارش خبرگزارى آريا از سارى مجيد تيمورى در اولين جشنواره آبزى پرورى مازندران گفت: عدم توجه به توسعه پايدار و بهره بردارى ناپايدار طى سالهاى 78 تا 84 با سير نزولى صيد روبرو بوده است.

وى اظهار داشت: در اين مدت صيد كيلكا به دو سوم كاهش داشته است به طوريكه از 110 هزار تن به 43 هزار تن رسيد.

تيمورى با اشاره به افزايش شركتهاى تعاونى صيد كيلكا افزود: در مدت 8 سال گذشته شركتهاى صيد ماهى به 150 شركت رسيده است.

معاون ادراى و مالى سازمان شيلات توسعه صنعت و تكنولوژى همراه با ملاحظات زيست محيطى را ضرورى و تعيين كننده عنوان و تصريح كرد: از قرن بيست و يكم توسعه صنعت و تكنولوژِى در صورتى امكان پذير شد كه در كنار آن ملاحظات بهره بردارى از منابع آبى را نيز در نظر بگيرند.

تيمورى ايجاد و حفظ اشتغال را در شرايط كنونى براى صنعت شيلاتى كشور حياتى خواند و خاطر نشان كرد: در حال حاضر 40 هزار فرصت شغلى در اين صنعت موجود است كه بايد حفظ شود.

استاندار مازندران نيز در اين جشنواره جهت گيرى شيلات مازندران را به ويژه در جذب اعتبارات زودبازده جهت گيرى مثبتى خواند و گفت: در بخش جذب اعتبارات زودبازده و كار آفرين شيلات استان از موفق ترين دستگاهها بوده است.

ابوطالب شفقت با بيان اينكه با ظرفيت و استعدا هاى شيلات مازندران فاصله زيادى داريم اظهار داشت: سهم مصرف ماهى در كشور و استان بسيار پايين است و براى حل اين مشكل بايد فرهنگ سازى شود.

وى افزايش توليد ماهى با هدف كاهش قيمت و عمومى كردن مصرف آن را خواستار و تاكيد كرد: براى فرهنگ سازى در اين زمينه بايد كارهاى فراوانى انجام شود.

شفقت در باره توليد خاويار در درياى مازندران نيز تصريح كرد: سهم بخش خصوصى در توليد خاويار بايد افزايش يابد.

استاندار مازندران با اشاره به پرداخت يارانه اشتغال به متقاضيان طرح هاى زودبازده و كار آفرين خاطر نشان كرد: در صورتى كه واحد هاى متقاضى تسهيلات كار آفرينى بتوانند فعاليت شان را به توليد برسانند از ابتداى سال آينده 5 درصد يارانه اشتغال دريافت مى كنند.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal