برنامه‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مناطق عشایری کشور اعلام شد
1392/10/28

كارگروه برنامه‌ريزي عشايري كميته روستايي و عشايري، برنامه‌هاي پيشنهادي خود را براي برگزاري بزرگداشت سي و پنجمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، ويژه مناطق عشايري كشور اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي به نقل از حوزه نمايندگي ولي فقيه، در دهه استقبال از ايام‌ا... دهه فجر كه از تاريخ يكم بهمن تا 11 بهمن ماه سال 92 برگزار مي‌شود، برنامه‌هايي همچون به صدا درآوردن زنگ انقلاب در مدارس، توزيع بسته‌ها و محصولات فرهنگي در مناطق عشايري و فراهم كردن مقدمات و زمينه‌هاي لازم به منظور برپايي مجالس جشن انقلاب در اين مناطق اجرا خواهد شد.

            بنا به اين گزارش، روز شنبه 12 بهمن ماه امسال كه با نام انقلاب اسلامي، امام خميني (ره)، ولايت فقيه و رهبري معرفي شده، برنامه‌هايي همچون ديدار عشاير با مقام معظم رهبري، علما و ائمه جمعه استان‌ها، زيارت از حرم مطهر و بيت امام رضوان‌ا... تعالي عليه در جماران و برگزاري نشست‌هاي بصيرتي گفتمان انقلاب اسلامي با موضوع ولايت فقيه در مناطق عشايري انجام مي‌شود.

روز يكشنبه 13 بهمن ماه كه انقلاب اسلامي، شكوفايي فرهنگ، هنر و تمدن اسلامي نام نهاده شده، همايش بررسي و تحليل فرهنگ و هنر عشايري با الگوپذيري از فرهنگ و هنر اسلامي، ساخت تيزر و فيلم‌هايي از سبك زندگي عشايري و پخش در صدا و سيماي استان با هدف معرفي جامعه عشايري، جشنواره فرهنگي، نمايشگاه صنايع دستي و محصولات توليدي عشاير و ... برگزار خواهد شد.

            دوشنبه 14 بهمن ماه كه روز انقلاب اسلامي، خودباوري نهضت علمي و اميد به آينده نامگذاري شده، همايش عشايري با حضور استاندار، مسوولان استاني و نخبگان ملي براي بزرگداشت پيروزي انقلاب اسلامي برپا مي‌شود.

            در روز سه‌شنبه 15 بهمن ماه با نام انقلاب اسلامي، اتحاد ملي وحدت امت اسلامي و عدالت‌گستري، همايش وحدت و انقلاب اسلامي با حضور ايلات و طوايف عشايري برگزار مي‌شود. همچنين در اين روز، گروه‌هاي سيار پزشكي و دامپزشكي به صورت رايگان در مناطق عشايري خدمات‌رساني خواهند كرد.

            روز چهارشنبه 16 بهمن ماه با نام انقلاب اسلامي، مردم‌سالاري ديني، پيشرفت و توسعه متوازن، مسابقات سراسري قرآن كريم ويژه روستاييان و عشاير در مشهد مقدس آغاز و به مدت دو روز ادامه خواهد يافت.

            در روز پنج‌شنبه 17 بهمن ماه با نام انقلاب اسلامي، ايمان، جهاد و شهادت، يادواره شهدا و ايثارگران به منظور تجليل از شهدا و ايثارگران عشايري برگزار و مزار شهداي عشاير با حضور خانواده معظم آنان غبارروبي و عطرافشاني خواهد شد.

            جمعه 18 بهمن ماه كه روز انقلاب اسلامي، تثبيت ارزش‌هاي الهي، حكومت جهاني حضرت مهدي (عج) نامگذاري شده است، نشست‌هاي بصيرتي گفتمان انقلاب اسلامي با موضوع رابطه انقلاب اسلامي با حكومت جهاني حضرت مهدي (عج)، مراسم شعر در فضائل ائمه، انقلاب و تجليل از مداحان، مرثيه‌سرايان و شاعران مذهبي عشايري ترتيب داده خواهد شد.

            بنا به اين گزارش، در روز شنبه 19 بهمن ماه با نام انقلاب اسلامي، دفاع همه‌جانبه، اقتدار و امنيت ملي، مسابقات ورزشي و محلي و همچنين همايش پايگاه‌هاي مقاومت عشايري با هدف تبيين اهميت امنبت مناطق مرزي و راه‌هاي ارتقاي آن برگزار مي‌شود.

            از برنامه‌هاي يكشنبه 20 بهمن ماه كه روز انقلاب اسلامي، بيداري اسلامي، استكبارستيزي و حمايت از مستضعفان نامگذاري شده است، مي‌توان به برگزاري نشست‌هاي بصيرتي گفتمان انقلاب اسلامي در مناطق عشايري با موضوع بيداري اسلامي، مقاومت و استكبارستيزي اشاره كرد.

            در روز دوشنبه 21 بهمن ماه با نام انقلاب اسلامي، سبك زندگي اسلامي، منزلت زن و تحكيم بنيان خانواده، نشست‌هاي بصيرتي گفتمان انقلاب اسلامي با موضوع خانواده و سبك زندگي و نمايشگاه ويژه توانمندي‌هاي زنان عشاير در عرصه‌هاي مختلف برپا خواهد شد.

            سه‌شنبه 22 بهمن ماه كه روز انقلاب اسلامي، استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي ناميده شده است، حضور يكپارچه و مقتدرانه عشاير در راهپيمايي 22 بهمن و تجديد بيعت با امام (ره)، مقام معظم رهبري و شهدا و برپايي نمايشگاه توانمندي، محصولات و خدمات عشاير در انقلاب و پيشرفت كشور از برنامه‌هاي اين روز است.

            لازم به ذكر است؛ اين برنامه‌ها با همكاري كميته روستايي و عشايري مركز و ستادهاي تحت پوشش، عشاير مناطق، آموزش و پرورش، گروه تلويزيوني جهاد، اتحاديه‌ها و تشكل‌هاي تعاوني عشايري استان، نهادهاي تبليغاتي و ... برگزار خواهد شد.

 

تعداد مشاهده خبر19 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal