۲/۲میلیارد دلار محصولات کشاورزی از ابتدای امسال صادر شده است
1386/11/09

 

مديركل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي از صادرات دوميلياردو ‪۲۰۰ميليون دلار انواع محصول كشاورزي در سال جاري به خارج از كشور خبرداد.

دكتر"محمدحسين انصاريفرد" به خبرنگار ايرنا در سمنان گفت: اين رقم تا پايان سال به رقم بي‌سابقه ‪۲/۵ميليارد دلار خواهد رسيد.

وي افزود : با اين افزايش، صادرات محصولات كشاورزي امسال در مقايسه با سال گذشته ‪۲۰درصد افزايش خواهد داشت.

وي پسته را مهمترين محصول صادراتي عنوان كرد و گفت: امسال تاكنون يك ميليارد و ‪۶۰ميليون دلار پسته به خارج صادر شده كه اميدواريم تا پايان سال به يك ميليارد و ‪۳۵۰ميليون دلار برسد.

وي افزود: از نظر وزني امسال ‪۱۴۱هزار تن پسته صادر شده كه تا پايان سال به ‪۲۰۰هزار تن خواهد رسيد.

دكتر انصاريفرد در زمينه توليد محصولات پروتئيني گفت: امسال ‪۱۰ميليون و ‪۷۰۰ هزارتن انواع محصولات پروتئيني در كشور توليد مي‌شود كه شامل ‪۸۴۶هزار گوشت قرمز، يك ميليون ‪۴۱۵هزار تن گوشت مرغ، ‪۶۸۵هزار تن تخم مرغ و هفت ميليون و ‪۶۰۰هزار تن شير است.

وي افزود : امسال با توليد اين حجم محصولات پروتئيني در مقايسه با سال گذشته هشت درصد رشد دارد.

وي درخصوص رسيدن به مرز خودكفايي در محصولات كشاورزي گفت : براي رسيدن به مرز خودكفايي در توليد محصولات كشاورزي بيش از هفت ميليون تن فاصله داريم.

مديركل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي ادامه داد: در دو رقم دانه‌هاي روغني و ذرت نياز به توليد بيشتر است.

وي افزود : در زمينه توليد دانه‌هاي روغني طبق برنامه چهارم توسعه نياز به توليد ‪۲/۹ميليون تن داريم كه اكنون به اين مقدار رسيديم اما با توجه به نيازها به توليد بيشتر اين محصول نياز داريم.

وي اضافه كرد : در زمينه توليد ذرت و جو با ارقام پيش بيني شده در سند توسعه برنامه رسيده‌ايم اما با توجه به اينكه نياز در كشور افزايش يافته است در توليد ذرت بايد به مرز چهارميليون تن و در توليد جو به مرز ‪۴/۲ ميليون تن برسيم.

تعداد مشاهده خبر20 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal