توجه به مناطق محروم از اولويت هاي دولت نهم است
1387/07/13

وزير جهادكشاورزي گفت: توجه به‌مناطق محروم در كشور از اولويتهاي دولت نهم است و تسريع در اجراي پروژه‌ها نيز با هدف محروميت زدايي صورت مي‌گيرد.

به گزارش ايرنا،مهندس "محمدرضا اسكندري" در جمع اهالي روستاي محروم "كوهزر" دامغان افزود: دولت تلاش دارد تا طرحها و پروژه‌ها را به ويژه در مناطق محروم سريعتر به بهره‌برداري برساند.

وي گفت: در سالهاي اخير فعاليتها، پروژه‌ها و خدمات‌رساني مطلوبي دركشور به‌ويژه مناطق محروم انجام شده و اين فعاليتها و خدمات همچنان و با قوت ادامه خواهد يافت.

وي پيگيري رفع مشكلات مردم و محرومان در نقاط مختلف به ويژه مناطق محروم را از سياستها و اهداف دولت نهم دانست و با اشاره به مشكلات مطرح شده در اين ديدار تاكيد كرد اين مشكلات نيز به همت و همكاري مسوولان كشور و استان سمنان رسيدگي و برطرف خواهد شد.

وي در خصوص اعطاي تسهيلات بانكي به كشاورزان و توليدكنندگان گفت: اين مساله امشب در جلسه‌اي بررسي و تصميم‌گيري خواهد شد.

مهندس اسكندري با اشاره به وضعيت منطقه بر ضرورت توسعه واحدهاي دامداري و دامپروري در منطقه كوهزر دامغان تاكيد كرد و گفت: اولويت در اين زمينه با نيروهاي بومي است.

وي همچنين در خصوص رفع مشكل كمبود آب در اين منطقه گفت: براي رفع اين معضل نيز مسوولان تلاش دارند از طرق مختلف آب شرب و كشاورزي منطقه را تامين كنند.

استاندار سمنان نيز در اين ديدار از تلاش مسوولان اين استان براي اجراي طرحهاي مختلف از جمله بهسازي روستا، آسفالت راه دسترسي و ... خبر داد.

"علي عبدالهي" گفت: اين منطقه براي توسعه واحدهاي شترداري و دامداري كوچك ظرفيت خوبي دارد و براي رفع مشكل كمبود آب نيز تدابيري از جمله استفاده از آبهاي سطحي و منابع زيرزميني در دست بررسي است.

نمايند دامغان در مجلس شوراي اسلامي نيز گزارشي ازوضعيت و نيازهاي اين منطقه ارائه كرد.

وزير جهاد كشاورزي به همراه معاونان و مسوولان اين وزارت خانه با هدف بررسي مسايل و مشكلات مردم و كشاورزي منطقه بامداد امروز وارد دامغان شد.

وي در سفر دو روزه ضمن‌بازديد از طرحها و پروژه‌هاي مختلف ،با روستاييان و كشاورزان نيز نشستهايي برگزار و مسايل و مشكلات آنها را بررسي مي‌كند.

وزير جهاد كشاورزي صبح امروز همچنين از بند زيرزميني كوهزر كه به طول ‪۱۵۰متر و عمق هشت متر با وسعت حوزه آبخيز يك هزار و ‪۱۵۲هكتار ايجاد شده است بازديد كرد.

اين بند با هدف تامين آب شرب روستاي كوهزر با مخزن يك هزار و ‪۹۰۰متر مكعب و دبي پنج ليتر در ثانيه با ‪۲۵۰ميليون ريال هزينه ايجاد شده است.

روستاي كوهزر كه در جنوب دامغان واقع است داراي يك هزار و ‪۵۰۰نفر جمعيت است.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal