تشكيل كارگروه تخصصي براي ريشه‌كني آفت مگس زيتون
1392/11/21

رييس سازمان حفظ نباتات كشور از تشكيل كارگروه تخصصي براي ريشه‌كني آفت مگس زيتون خبر داد.

به گزارش ايسنا، باغستاني در جلسه‌اي كه با حضور روساي سازمان‌هاي جهاد كشاورزي استان‌هاي قزوين و گيلان، معاونان، مديران و كار‌شناسان مرتبط دو استان، بخشدار طارم سفلي و مدير جهاد كشاورزي شهرستان قزوين در مركز خدمات جهاد كشاورزي طارم برگزار شد، اظهار كرد: آفت مگس زيتون مسئله مهم و جدي است و منابع دولت هم محدود است بنابراين مشاركت همگان به ويژه كشاورزان در دفع اين آفت از باغات منطقه بسيار مهم است.

وي نقش و اهميت برنامه‌ريزي را در تقسيم و اولويت بندي مناسب اعتبارات تخصيص داده شده ضروري دانست.

رييس سازمان حفظ نباتات كشور تصريح كرد: با حمايت‌هاي دولت و فرهنگ سازي بين كشاورزان بتوان در راستاي اتخاذ سياست‌هاي مناسب در جهت دفع اين آفت از باغات منطقه گام‌هاي اساسي برداشت.

محمدرضا صفري رييس سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين نيز با اشاره به اهميت توليد محصول زيتون، تامين ميوه و روغن زيتون سالم و بهداشتي خاطرنشان كرد: بي‌توجهي به‌ موقع و كنترل آفت مگس ميوه زيتون در باغات منطقه باعث خسارات جبران ناپذيري مي‌شود كه كاهش كميت و كيفيت اين محصول ارزشمند را به دنبال خواهد داشت.

صفري خواستار تشكيل جلسه‌اي كار‌شناسي با حضور وزيران كشور و جهاد كشاورزي، استانداران و روساي سازمان‌هاي جهاد كشاورزي سه استان شد تا با ارائه نظرات و پيشنهادات كار‌شناسي و تخصصي در اين زمينه بتوان در راستاي حل مشكلات كشاورزان منطقه و ازبين بردن آفت مگس زيتون حركت كرد.

در پايان مقرر شد با تشكيل كميته‌اي از استان‌هاي قزوين، زنجان و گيلان و طرح مسائل و مشكلات آفت مگس زيتون براي كشاورزان اين سه استان در جلسه‌اي با حضور معاون برنامه ريزي و راهبردي رياست جمهوري تصميمات لازم در اين خصوص گرفته شود.

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal