52 کیلومتر کانال انتقال و توزیع آب کشاورزی امسال احداث می شود
1387/06/13

مدير كل دفتر تجهيز و نوسازي اراضي كشاورزي وزارت جهاد كشاورزي گفت: در سال جاري در قالب برنامه طرح احيا و توسعه كشاورزي معادل 52 كيلومتر كانال انتقال و توزيع آب كشاورزي احداث مي شود.

حميد زنده روح در گفتگو با مهر گفت: در سال جاري تكميل مطالعات فاز1 و آغاز فاز 2 و برنامه طرح احيا و توسعه كشاورزي در سطحي معادل دو هزار و 500 هكتار صورت مي گيرد، اين در حالي است كه در انتهاي سال گذشته انجام مطالعات فاز 1 و2  در اين طرح بالغ بر 184 هزار و 408 هكتار بوده است.

مديركل دفتر تجهيز و نوسازي اراضي كشاورزي وزارت جهاد كشاورزي با اعلام اينكه امسال تجهيز و نوسازي اراضي در برنامه طرح احياء و توسعه كشاورزي در سطح 910 هكتار عملياتي مي شود افزود: در اين برنامه احداث 52 كيلومتر كانال انتقال و توزيع آب و معادل 11 كيلومتر احداث جاده مورد هدف قرار دارد.

وي تصريح كرد: عملكرد طرح احياء و توسعه اراضي كشاورزي در پايان سال گذشته حاكي از تحقق عمليات تجهيز و نوسازي اراضي در سطحي معادل 12 هزار و 598 هكتار و احداث 403 كيلومتر كانال انتقال و توزيع آب در بخش كشاورزي است.

زنده روح با اشاره به حفر و تجهيز 3 حلقه چاه و احداث 30 كيلومتر زهكشي در برنامه طرح احيا و توسعه كشاورزي در سال جاري عنوان كرد: در قالب اين برنامه انشعاب برق جهت 20 حلقه چاه كشاورزي، تكميل 3 باب ايستگاه پمپاژ و ادامه يك باب ايستگاه پمپاژ عملياتي مي شود.

وي اعلام كرد: اعتبار مصوب براي اجراي برنامه طرح احيا و توسعه اراضي كشاورزي در سال جاري بالغ بر 139 ميليارد ريال است.

 

مديركل دفتر تجهيز و نوسازي اراضي كشاورزي وزارت جهاد كشاورزي عنوان كرد: براي اجراي طرح احيا و توسعه اراضي كشاورزي در سال گذشته بالغ بر 73 ميليارد و 218 ميليون ريال اعتبار هزينه شده است.

وي افزود: در سال گذشته در قالب برنامه مذكور معادل 170 كيلومترجاده (بين مزارع و دسترسي) احداث شده، ضمن اينكه احداث زهكشي اراضي در سطح 5 هزار و 305 كيلومتر، احداث 30 باب ساختمان اداري و 29 باب انبار و تامين 102 دستگاه ماشين آلات كشاورزي در قالب اين برنامه عملياتي شده است.

زنده روح با اشاره به عملكرد طرح احيا و توسعه اراضي كشاورزي درسه سال اول برنامه چهارم اظهارداشت: مطالعات فاز1 و 2 در سطح 3 هزار و 100 هكتار انجام شده و تجهيز و نوسازي اراضي در سطح 5 هزار و 488 هكتارعملياتي شده است، ضمن اينكه در قالب اين برنامه 224 كيلومتر كانال انتقال و توزيع آب، 110 كيلومتر جاده و 32 كيلومتر زهكشي احداث شده است.

وي در پايان توسعه و احياي منابع بالقوه آب و خاك كشور، ايجاد اشتغال مولد، ايجاد تشكلهاي مناسب بهره برداران جهت اعمال مديريت در بخش كشاورزي، ايجاد كمربند ايمني درمناطق نوار مرزي و نيز ايجاد كانونهاي تامين امنيت در نقاط حساس داخلي توام با فعاليتهاي توليدي و پيشگيري از ترددهاي غيرقانوني مرزي همچنين استفاده مناسب از نيروهاي مسلح آزاد شده از جنگ در جهت سازندگي را از اهداف عمده اجراي برنامه طرح احياء و توسعه كشاورزي عنوان كرد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal