عضوكميسيون كشاورزي: با تصويب طرح نظام بهره‌وري دام و طيور، سياستگذاري در حوزه‌ي دامپروري ساماندهي مي‌شود
1385/08/08

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: مجلس

 

قره‌خاني گفت: با تصويب طرح نظام بهره‌وري دام و طيور كه بر اساس اصل 85 قانون اساسي در كميسيون كشاورزي مجلس در حال بررسي است، سياست‌گذاري در حوزه‌ي دامپروري و ميزان توليدات آن ساماندهي مي‌شود.

اسدالله قره‌خاني نماينده‌ي علي‌آباد كتول در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: طرح نظام بهره‌وري دام و طيور كشور در كميته‌ي دامپروري و طيور طبق اصل 185 قانون اساسي در حال بررسي است.

وي ادامه داد: قبلا نظام دامپزشكي داشته‌ايم، ولي نظام دامپروري نداشته‌ايم، نظام دامپزشكي در حيطه‌ي بهداشت فعاليت مي‌كند اما در بخش توليد و صيانت از آن، تعادل بخشي و مراقبت و محافظت از يك سرمايه‌ي بسيار عظيم در بخش دامپروري (طيور، آبزيان و دامپروري) متولي وجود نداشت.

وي ادامه داد: بر اساس اين طرح متولي براي كارهاي دامپروري مشخص مي‌شود همچنين مشخص مي‌شود كه سياست‌گذاري در حوزه‌ي دامپروري برعهده‌ي چه كسي است تا جامعه در هيچ زماني فاقد مواد پروتئيني نشود يا توليدات آنقدر زياد نشود كه دامپروران ورشكست شوند.

عضو كميته‌ي دام و طيور يادآور شد: همچنين بر اساس اين طرح واردات و صادرات مواد دامپروري نظم و نسق مي‌گيرد.

وي موضوع جابه‌جايي مكان‌هاي دامپروري از شهرها به خارج از شهر را از ديگر موارد شمول اين طرح عنوان كرد و گفت: بررسي اين طرح در يكي – دو ماه آينده تمام مي‌شود.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal