نماينده ولي فقيه در جهاد كشاورزي: دامپزشكي زيربناي بهداشت جامعه است
1385/12/15

تهران، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪

 

داخلي. اقتصادي. كشاورزي. دامپزشكي.

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي، دامپزشكي را زيربناي بهداشت جامعه خواند و گفت:وظيفه دامپزشكي در سلامت جامعه و حفظ و حراست از سرمايه هاي دامي به‌عنوان ثروت ملي كشور حياتي و مايه‌مباهات اين وزارتخانه است.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ايرنا، آيت الله "حسن عالمي" به مناسبت انتصاب رييس جديد سازمان دامپزشكي كشور در جمع مديران و مسئولان اين سازمان، افزود: اگر بهداشت را در جامعه تقسيم بندي و وزنه‌گذاري كنيم، وظيفه‌اي كه دامپزشكي انجام مي‌دهد قطعا سنگين‌تر از وظايفي است كه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي عهده‌دار آن است.

وي با قدرداني از زحمات دكتر "حسين حسني" رييس سابق سازمان دامپزشكي كشور، اظهار داشت: در اين دوره كارهاي بزرگي انجام شد به طوري كه برمبناي گزارشهاي جهاني، دامپزشكي ايران موفق شد افزون بر افتخارآفريني از ضايع و هدر شدن بخش زيادي از سرمايه دامي كشور بويژه طيور جلوگيري كند كه اين افتخار بزرگ، مباهات و سرافرازي ميهن اسلامي ايران را به ارمغان آورد.

وي با تاكيد بر لزوم تغيير نگرش بر حيوانات، گفت: ما حق نداريم حيوان را فقط به عنوان عنصري كه براي ما غذا، پوشاك و آسايش ايجاد مي‌كند، تصور كنيم بلكه مهمتر آن است كه شرايط مساعدي را براي دام فراهم كنيم تا در بخش بعدي كه وظيفه اوست، غذاي سالم توليد كند.

وي در پايان با آرزوي موفقيت دكتر "نوروزي" رييس جديد سازمان دامپزشكي كشور و كسب افتخارات بزرگتر و مفيدتر براي كشور در مقطع كنوني، از تلاشهاي حجت‌الاسلام والمسلمين "سلطاني" نماينده حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان دامپزشكي به علت پيگيريهاي وي براي قانونمند شدن ذبح شرعي قدرداني و بر لزوم همكاري بيش از پيش مسئولان دامپزشكي با اين حوزه تاكيد كرد.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal