معاون وزيرجهاد كشاورزي خبر داد: رشد 600 درصدي سطح مبارزه بيولوژيك با آفات گياهي در كشور
1386/10/25

معاون وزير جهاد كشاورزي با بيان اينكه سطوح مبارزه بيولوژيك از 21 هزار هكتار در رابطه با شش محصول در سال 74 به 126 هزار هكتار با 13 محصول در سال 85 افزايش يافته است كه رشد 600 درصدي را نشان مي دهد.

به گزارش ايسنا، دكتر جعفر خلقاني در چهارمين هم‌انديشي توسعه كنترل بيولوژيك آفات گياهي ضمن بيان اين مطلب افزود: مبارزه هوايي عليه سن گندم از يك ميليون و600 هزار هكتار به 900 هزار هكتار در سال 76 و به صفر هكتار در حال حاضر رسيده است.

وي با بيان اين‌كه سموم مورد استفاده در علف‌هاي هرز بسيار خطرناك‌تر از سموم در بحث افت كش‌هاست ادامه داد: سطوح مبارزات غيرشيميايي از دو ميليون و400 هزار هكتار در سال 81 ـ80 به چهار ميليون و 450 هزار هكتار در حال حاضر رسيده است كه اين رقم بسيار قابل توجه است.

وي در ادامه با اشاره به فعاليت‌هاي صورت گرفته توسط مسوولان سابق اين معاونت گفت: به هيچ وجه قبول ندارم كه در تحقيقات موفقيت‌هايي كه اكنون حاصل شده تنها مربوط به اقدامات دو سال مسووليت من است چرا كه برخي از تصميماتي كه در گذشته گرفته شده در جايگاه خود موثر واقع شده است.

او با بيان اين‌كه هميشه به دنبال اين بوده‌ايم كه تصميمات موسسه تحقيقات گياه پزشكي كشور راهنماي كارمان شود اضافه كرد: سازمان حفظ نباتات كشور الزاما هيچ حركتي را بدون تبعيت از موسسه تحقيقات گياه پزشكي كشور انجام نمي‌دهد و همه موفقيت‌ها و نتايج به دست آمده نتيجه و ماحصل فعاليت تحقيقات است و البته در اين زمينه هنوز راههاي زيادي داريم كه بايد طي شود.

معاون وزير جهاد كشاورزي با اشاره به تاكيد رييس جمهور بر سلامت و امنيت غذايي در كشور تصريح كرد: كارهاي گذشتگان در اين خصوص داراي ارزش است ولي در دولت نهم با شتاب بيشتري به اين موضوع خاص توجه شده است.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal